Interface yeni koleksiyonunu satışa sundu!

Interface yeni koleksiyonunu satışa sundu! Interface yeni koleksiyonunu satışa sundu!

Dünyada karo halının yaratıcısı ve pazar lideri Interface, dünyanın dört bir tarafındaki tekstil unsurlarından ilham alan yeni Skinny Planks koleksiyonu World Woven™’nı satışa sundu.

Modern hayatın tüm koşuşturmasından uzaklaştırarak köklerimizle bağ kurmamızı sağlayan karo halı serisinde doğallık, el değmemişlik, tamamlanmamışlık, el işçiliği ve doğada bulunan kusurluluk özellikleri öne çıkıyor.


Interface Baş Tasarımcısı çevrici ürün tasarımları ile dünya lideri olan David Oakey tarafından geliştirilen koleksiyon hepimizin geçmişinde yer alan tüvit ve örgü tekstillerin hatıralarını modern duyguları da işin içine katarak yeniden yorumladı.


David Oakey “El dokumasının en keyifli ve güzel yanı, sentetik ve tek düze makine ürünlerine kıyasla doğal olana çok daha yakın olması”. “Örneğin geleneksel İskoç tüvitinde tek bir yeşil göründüğü halde, doğada 10-15 farklı yeşil tonu görmek mümkün. Saori gibi diğer el dokuması kumaşlar da benzer şekilde doğadaki renk harmonisine sahip.


“Bu ürünler size özgür bir tasarım seçeneği sunuyorlar – sade nötr bir fon, ya da birden çok kumaş kompozisyonu ile tıpkı doğada olduğu gibi çeşitlilik ve hareket yaratabiliyor” diye devam ediyor Oakey. “World Woven™ dokusu ve tasarımı ile dış mekana öykünen soğuk estetiğin aksine tasarımcıları ev rahatlığı duygusuyla etkileyici olan renk ve desenleri ile baştan çıkaracak.”


Interface Konsept Tasarım Takım Lideri Helmich Jousma, ise World Woven™ kolleksiyonu Avrupa’da ofis ve kamu alanlarında görmeye başladığımız ve hızla yaygınlaşan “iş yerinde ev konforu” trendinin bir yansıması. Bu seri bu anlayış ve yaklaşım ile geliştirildi. Günümüzde ofis tasarımlarında konfor kesinlikle giderek daha önemli bir yer tutuyor.” diyor ve ekliyor “Bu hareketlilik açık bir şekilde sergiliyor ki geleceğin ofisleri çalışanların kendilerini iyi hissetmek istedikleri mekanlar olacak. World Woven™ serisi bu değişikliğe öncülük edecek.”