12 / 08 / 2022

Invest İnşaat 2021'de 2.2 milyarlık 2 projeye başlıyor!

Invest İnşaat 2021'de 2.2 milyarlık 2 projeye başlıyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Invest İnşaat, gayrimenkul sektöründe gelişim hattı olarak belirlediği İstanbul Sarıyer Ayazağa-Eyüpsultan arasında yeni projelerinin hazırlık çalışmalarını tamamladıInvest İnşaat, gayrimenkul sektöründe gelişim hattı olarak belirlediği İstanbul Sarıyer Ayazağa-Eyüpsultan arasında yeni projelerinin hazırlık çalışmalarını tamamladı. Toplam iki projede 2.2 milyar liranın üzerinde yeni yatırıma hazırlanan şirket, üçüncü bir proje için de görüşmelerine devam ediyor.

Bölgenin öne çıkan projeleri arasında yer alan Vadistanbul’un ortağı Invest İnşaat, yeni projelerinde koronavirüs pandemisiyle ortaya çıkan taleplere ilişkin de düzenlemeler gerçekleştirdi. Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, “Projelerimizden ilk 2021 ilk çeyreğinde hayata geçireceğimiz Invest Vadi olacak. 480 dairenin 230’u rezidans, 250’si ise konut olacak. Bir tarafı dere, bir tarafı yol ve iki tarafı orman olan yeni projemiz; Vadistanbul ile Vadikoru projelerimizin arasında 25 bin metrekare alanda hayata geçecek. Arazinin yüzde 30’u bizim. Geri kalanın arsa sahipleri ise hasılattan pay alacak. Bölgeye inancımız tam. O yüzden Ayazağa’dan yeni havalimanına kadar olan hatta arazi fırsatlarını da değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Invest İnşaat 2021 de 2.2 milyarlık 2 projeye başlıyor!


BALKONLAR BÜYÜDÜ 

Projede, pandemi riskiyle ortaya çıkan yeni taleplere ilişkin düzenlemeler de yaptıklarını dile getiren Uçar, “Peyzaj alanları büyüdü. Balkonları büyüttük, teras ve bahçe katı daire sayısını artırdık. Konut sahipleri isterlerse rezidans hizmetlerini de alabilecek. Bu sayede yeni bir de model geliştirmiş olduk. Bölgede sağlık, eğitim, alışveriş ve doğa ile aynı anda buluşma imkanı sayesinde talebin her zaman yüksek olduğunu görüyoruz. İlk üç ayda projenin yüzde 60’ını satacağımızı göreceksiniz. Diğer projelerimizden alım yapanlar yeni projemizi bekliyor. Vadistanbul ile Vadi Koru’da toplam 2 bin 400 konut ürettik, elimizde sadece 18 konut kaldı” dedi.

Hedeflerinin projeyi 18 ayda bitirip teslim etmek olduğuna değinen Uçar, 650 milyon lira yatırım yapacaklarını; 1.3 milyar lira ise ciro beklentileri olduğunu belirtti.

Invest İnşaat 2021 de 2.2 milyarlık 2 projeye başlıyor!

OFİS DE OLACAK 


Bahattin Uçar, ikinci projenin ise yine aynı bölgede Eyüpsultan hattı üzerinde olacağını söyledi. Projenin 2021 son çeyreğinde başlayacağını dile getiren Uçar, “1600 birim yer alacak. 400’ü ofis olarak planladık. 600 bin metrekare arazide, 1.6 milyar lira yatırım değeri öngörüyoruz. 4 milyar lira ise gelir bekliyoruz” diye konuştu.


‘ÖZSERMAYE GÜCÜMÜZ VAR’ 


Bahattin Uçar, piyasalara hareket kazandırmak ve ekonomiye katkı sunmak amacıyla yatırımlarına ara vermediklerini belirtirken, öz sermaye gücü olan firmaların bu dönemde yatırım fırsatı olduğunu belirtti. Uçar, “Şirket olarak ekonomik ve yönetim gücü açısından yıllık bir milyon metrekare inşaat üretim hacmine sahibiz. Invest Vadi projemiz tamamen öz kaynak ile olacak. Eyüpsultan ilçesindeki projemizde ise bir miktar kredi kullanacağız” diye konuştu.

Uçar, bölgedeki yabancı alıcı potansiyelini değerlendirirken, “Suudi Arabistan önemli bir alıcı grup iken, ülkenin dış siyasetteki sıkıntıları nedeniyle alım düştü. Çin ve Azerbaycan’dan alımın arttığını görüyoruz” dedi.


Invest İnşaat'tan Göktürk'e 450 milyon TL'lik yatırım!