İpekar İnşaat Kayseri'de 1.100 konutluk iki proje yapacak!

İpekar İnşaat Kayseri'de 1.100 konutluk iki proje yapacak! İpekar İnşaat Kayseri'de 1.100 konutluk iki proje yapacak!

Türkiye'nin önde gelen mobilya markalarından İpek Mobilya'yı bünyesinde bulunduran İpek Grubu, mobilyanın yanı sıra, faaliyet gösterdiği çinko, kurşun üretimi ve madencilik faaliyetlerine konut sektörünü de ekledi.Kayseri'de bin 100 konutluk iki proje yapacak olan İpekar İnşaat, İstanbul'da da projeler üretecek.Türkiye'nin önde gelen mobilya markalarından İpek Mobilya'yı bünyesinde bulunduran İpek Grubu, mobilyanın yanı sıra, faaliyet gösterdiği çinko, kurşun üretimi ve madencilik faaliyetlerine konut sektörünü de ekledi. 


İPEK GRUBU, Altmok Kardeşlerle birlikte kurduğu îpekar İnşaat ile önce memleketleri Kayseri'de ardından İstanbul'da gayrimenkul projeleri hayata geçirecek, ipek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan , inşaat sektörüne uzun yıllardan bu yana ilgi duyduklarını belirterek, "İnşaat sektöründe bir takım yatırımlarımız da oldu. Kayseri ipek Saray, Kayseri Park projelerinde yer aldık. Kayseri Park'ta kurucu ortaklardan biriydik. 


Hisselerimizi projedeki ortağımız Avrupa Konutları markasının yaratıcısı Süleyman Çetinsaya'ya devrettik, ipek Mobilya'nın bayileşmesi sürecinde yüzlerce noktada inşaat işlerimiz oldu. Sonrasında neden site tarzında konutlar, uydu kentler, ya da alışveriş, yaşam merkezleri ve otel yatırımları yapmayalım dedik. Böylece istanbul'da ipekar inşaat şirketini kurduk" dedi. 


İpckar'ı İstanbul'da kurduklarını ancak ilk projelerini Kayseri'de yapacaklarını açıklayan Saffet Arslan, "Abdullah Gül Üniversite'si Vakfı'nm ait Eski Türk Mail arazisinin ihalesini kazandıklarını, konut imarlı bu arsada 900 konut inşa edeceklerini kaydetti. Arslan "Projemizin ruhsatı onaylandı. Burada sosyal donatı alanlarıyla konsept bir proje yapacağız" dedi. Saffet Arslan, "Ercives Evler Mahallesi'nde de kendilerine ait arsa üzerinde 200 lüks konut inşa edeceklerini belirterek, bin 100 konutluk iki projeyle konut sektörüne adım atmış olacağız, iki projede de bir ay içinde kazmayı vuracağız" dedi. 


Kayseri projelerinin belirli bir seviyeye gelmesiyle İstanbul'da yatırımlara start verecekleri bilgisini veren Saffet Arslan," Emlak Konut GYO başta İstanbul olmak üzere önemli hasılat paylaşımı projeleri hayata geçiriyor. İpekar İnşaat olarak, Emlak Konut GYO'nun değerli arazileri üzerinde projeler gerçekleştirmek için hasılat paylaşımı modeliyle yapılan ihalelere gireceğiz" diye konuştu. 

Kayseri Anadolu Haber