İpekyolu'nun canlandırılması için Çin ve Türkiye arasında anlaşma imzalandı!

İpekyolu'nun canlandırılması için Çin ve Türkiye arasında anlaşma imzalandı! İpekyolu'nun canlandırılması için Çin ve Türkiye arasında anlaşma imzalandı!

Çin ve Türkiye arasında, İpekyolu prıjesinde adım atılması için işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma ile tarihi İpekyolu'nun canlandırılması için adım atılırken, dış ticaret fikrti mülkiyet hakları gibi konularda da çalışma yapılacak.

Çin ve Türkiye arasında, İpekyolu prıjesinde adım atılması için işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma ile tarihi İpekyolu'nun canlandırılması için adım atılırken, dış ticaret fikrti mülkiyet hakları gibi konularda da çalışma yapılacak. Çin ile 2002 yılından beri yürülükte olan işbirliği anlaşması revize edilirken yeni işbirliği alanları belirlendi. Bu kapsamda iki ğlke arasında işbirliği ve Karşılıklı Yardım Ortak Komitesi kuruldu. Anlaşmaya dış ticaret ve istatistik, fikri mülkiyet haklarının korunması, kıymet veri bankasına erişim, İpekyolu işbriliği ve Kervansaray projesine katılım konuları da eklendi.


Habertürk