08 / 08 / 2022

İsmail Kahraman: En çok inşaat yapan başkan benim!

İsmail Kahraman: En çok inşaat yapan başkan benim!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimindeki saldırısı sonrasında Meclis'te bir çok inşaat çalışmaları başlamıştı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, ''en çok inşaat yapan başkan benim'' dedi. 
FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimindeki saldırısı sonrasında inşaat alanına dönen Meclis’te, her gün farklı bir inşaat çalışması yapılıyor.  Meclis'te son olarak AK Parti’nin grup toplantılarını yaptığı eski senato salonunun yanındaki tuvaletler yıkıldı, yerine kadınlar için mescit inşaatı başlatıldı. 

 

Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a grup toplantı salonunun kapısına kadar eşlik eden Meclis Başkanı İsmail Kahraman, salonun yanında bulunan inşaat alanını inceledi. 

 

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın sorularını yanıtladı.. Meclis kurulduğundan bu yana Genel Kurul Salonu’nda oturma düzenini de değiştiren büyük inşaatlar yapıldığını dile getiren Kahraman, buna rağmen, 15 Temmuz sonrası yaptıkları işlerle en çok inşaat yapan başkan unvanını aldığını anlattı.

 

"MİNAREYİ YAPIP İBADETE AÇACAĞIZ"
Bakım-onarım çalışmaları yapıldığını, kulislerin yenilendiğini, tüm pencerelerin değiştirildiğini, mescitler yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kahraman, “Her yeri elden geçirdik. Her yeri pırıl pırıl yaptık. Bütün bunları yapmak da bana nasip oldu. Bu zamana kadar en çok inşaat yapan başkan ben oldum” dedi. Kahraman, bundan sonra da inşaat çalışmalarının devam edeceğini belirterek, “Meclis Camii’nin minaresi yok, biliyorsunuz. Minare yapıp ibadete açacağız” diye konuştu. Başkan, böylece caminin yıkılacağı yolundaki söylentilere de noktayı koymuş oldu.

 

"YAZ AYLARINDA SÜRPRİZLER VAR"
Milletvekili sayısının 600’e çıkarılması ve Bakanlar Kurulu’nun milletvekilleri arasından belirlenmemesi dolayısıyla yeni sistemde ortaya çıkacak vekil odası ihtiyacının nasıl karşılanacağı sorusuna karşılık ise Kahraman, halen vekillerin odalarının bulunduğu halkla ilişkiler binasında bazı odaların boşaltılacağını, personelin diğer binalara alınacağını söyledi. “Aslında ideal olan yıkılan A ve B bloklarının yerine yeni bir bina yapmak” diyen Meclis Başkanı, bunun netliğe kavuşmadığını, o yüzden inşaata başlanmadığını dile getirdi, “Yaz aylarında sürprizlerimiz var, bekleyin göreceksiniz” ifadesini kullandı. Sürprizlerin ne olduğunun sorulması üzerine Kahraman, “Zamanı gelince göreceksiniz, sabredin”dedi.