İSPARK otoparkları mobil uygulama ile ceplere giriyor!

İSPARK otoparkları mobil uygulama ile ceplere giriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM ile koordineli çalışılarak hazırlanan İSPARK cepte uygulaması ile vatandaşlar bulundukları noktaya en yakın otoparkları tespit edip navigasyon özelliği ile otoparka rahatça ulaşabilecek.Geliştirdiği modern ve teknolojik sistemler ile otoparkçılık sektörünün lideri haline gelen İSPARK, hizmete sunduğu mobil uygulama ile alanında yine bir ilke imza attı.


İSPARK, İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak ve sürücüleri otopark arama derdinden kurtaracak bir uygulama geliştirerek vatandaşların hizmetine sundu. 


Google Play ve Apple Store’da,  iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için üretilen ücretsiz uygulamada; otoparkların teknik özellikleri, fiyat tarifeleri, ulaşım bilgileri ve anlık doluluk-boşluk bilgileri gerçek zamanlı olarak bulunuyor. Ayrıca uygulamada doluluk- boşluk oranları da anlık olarak gösteriliyor.


Uygulamayı indiren kullanıcılar bulundukları noktaya en yakın otoparkları görebiliyor özellikler kısmından açık, katlı ya da yol üstü otoparkları seçebiliyor. Harita ya da uydu görüntüsü seçeneği bulunan uygulamada, navigasyon özelliği ile rota çizilerek sürücülerin otoparkı rahatça ulaşmasına imkân sağlanıyor.


Sürücülerin daha rahat ve güvenli park edebilmeleri için teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Çevik,” Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları için geliştirdiğimiz mobil uygulama ile vatandaşlarımızı otopark arama derdinden kurtarıyoruz. Dünya kentlerinde parklanma ile uygulanan son teknolojik sistemleri kentimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olarak 2005 yılında kurulan ve Güvenle Park Güler Yüzle Hizmet sloganıyla İstanbullulara hizmet veren İSPARK, hayata geçirdiği projeler ile yurt içinde ve yurt dışında birçok belediyeye örnek oldu. Kent genelinde modern ve teknolojik otoparkları İstanbulluların hizmetine sunmaya devam eden İSPARK, tekne park, heliport, Akıllı Bisiklet, taksi ve minibüs durakları gibi farklı projeleri de hayata geçiriyor.


Android uygulama için tıklayın!

İpad ve iphone için tıklayın!