05 / 07 / 2022

İstanbul Analytics: Dolarda oyunun sonu yaklaştı!

İstanbul Analytics: Dolarda oyunun sonu yaklaştı!

İstanbul Analytics’in bu sabah yayımlanan raporunda dolarla ilgili çarpıcı ifadeler yer aldı. İşte dolar yatırımcılarının merak ettiği ve araştırdığı o cümleler...Resmi olarak açıklanan rakamlara göre, TL, dolar karşısında ay başından beri yaklaşık olarak yüzde 8 değer kaybetti. Değer kaybının devamına kamunun izin verip vermeyeceği piyasalardaki ana gündem maddesi arasında yer alıyor ve merak ediliyor.

Resmi olarak açıklanan rakamlara göre, Dolar/TL bu ayın ilk günlerine kadar 14,5-15 arasında iki ay boyunca yatay bir seyir izlerken sonra ise aralıksız yükseldi ve kur 16’ya yaklaştı.

İstanbul Analytics: Dolarda oyunun sonu yaklaştı!

İstanbul Analytics’in bu sabah yayımlanan raporunda dolarla ilgili çarpıcı ifadeler yer aldı. İşte dolar yatırımcılarının merak ettiği ve araştırdığı o cümleler...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.