İstanbul Valiliği'nden Kanal İstanbul itirazları hakkında açıklama!

İstanbul Valiliği'nden Kanal İstanbul itirazları hakkında açıklama!Kanal İstanbul projesini ÇED raporuna olumlu kararı verilmesinin ardından, vatandaşlar il müdürlüklerinde karara itiraz etmek için dilekçe yazmıştı. Dilekçeleri inceleyen İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, itiraz konularının ÇED raporunda değerlendirdiğini belirtti...


Kanal İstanbul projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuna 100 binden fazla vatandaştan gelen itirazlara devlet yanıt verdi. 

Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer'in haberine göre, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 100 bini aşkın dilekçe sahibine birkaç cümleden oluşan tek sayfalık bir açıklama yaptı.

İTİRAZLAR YOK SAYILDI

Kanal İstanbul projesi için ÇED olumlu kararı yayımladı. Karar 10 günlük itiraz süresi sebebiyle askıya çıkarıldı. 10 günlük itiraz süresi içerisinde soğuk hava ve yağmura rağmen vatandaşlar il müdürlüklerine giderek itiraz dilekçesi yazdı, günün sonunda 100 binden fazla dilekçenin teslim edildiği belirtildi.

Kanal İstanbul'a 100 binlerce vatandaştan gelen itiraz dilekçelerini inceleyen İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, itirazlara yanıtını valiliğin resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla açıkladı. 

Açıklamada, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak gelen halkın görüş ve önerilerinin bakanlığa gönderildiği ifade edilerek, şu değerlendirmede bulunuldu:

“Bakanlığımızdan konu ile ilgili gelen yazılarda; ‘gönderilen başvuruların, projeye ilişkin son şekli verilen nihai ÇED raporunun askı sürecinde bakanlığımıza ulaşan dilekçeler ile benzer hususları içerdiği, dilekçelerde belirtilen konuların ÇED olumlu kararına esas nihai ÇED raporunun ilgili bölümlerinde değerlendirildiği' belirtilmiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul yakında ihaleye çıkıyor!

Kanal İstanbul'dan 10 yılda 181.5 milyar liralık gelir!

Kanal İstanbul'un maliyeti ve güzergahı mecliste!

50 soruda Kanal İstanbul!