Çukurova Balkon

İstanbul'un 2B panoraması!

İstanbul'un 2B panoraması! İstanbul'un 2B panoraması!

İstanbul Defterdarlığı koordinasyonunda Tapu Kadastro ve Milli Emlak Bölge Müdürlükleri’ nin görevlileri İstanbul’da 19 ilçede yapılan çalışmalar sonrasında 10 bin hektar 2B alanı tespit etti...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!İstanbul’da 2B araziler en düşük olan 2 bin 515 hektarla Beykoz ilçesinde. Beykoz’u sırasıyla bin 528 hektarla Çatalca ve bin 375 hektarla Şile izliyor.


İstanbul Defterdarlığı koordinasyonunda Tapu Kadastro ve Milli Emlak Bölge Müdürlükleri’nin görevlileri İstanbul’da 19 ilçede yapılan çalışmalar sonrasında 10 bin hektar 2B tespit etti.


Tespit edilen arazilerin 990 hektarlık bölümünü ‘eylemli orman’ olarak tanımlanan ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne devredilerek ormanlaştırılacak alanı kapsıyor. Kanunun çıkarılması ile birlikte İstanbul’da 2-B kapsamında satışı yapılması planlanan arazi miktarı ise 9 bin 347 hektarlık bir alanı teşkil ediyor.


Tespit çalışmaları sonrasında 19 ilçede, 70 bin parselde 103 milyon metrekare 2B arazisi olduğu belirlendi.


İstanbul’da tespit edilen 2B arazileri Avrupa Yakası’nda Sarıyer ilçe sınırları içinde Fatih Ormanları’nın bulunduğu bir kısım, Şişli ilçesinde Ayazağa çevreleri, Eyüp ilçesinde Göktürk, Kemerburgaz çevrelerinde bulunuyor. Anadolu Yakası’ndaki araziler ise Beykoz’un Çavuşbaşı, Ümraniye’de Dudullu ve Tepeüstü bölgeleri, Çekmeköy’de Alemdağ ve Ömerli mahalleleri, Sultanbeyli’nin tamamı ile birlikte Şile’de Ağva, Kabakoz ve Göçe bölgeleri 2B arazilerinin yoğunlukla bulunduğu alanlar olarak belirlendi.Nagihan AKDAŞ/Emlakkulisi.com