İstanbul'un parlayan yıldızı Kartal-Soğanlık!

İstanbul'un parlayan yıldızı Kartal-Soğanlık! İstanbul'un parlayan yıldızı Kartal-Soğanlık!

İstanbul Merkezi konumu, yapılaşmaya müsait bakir alanları ve yeniden yapılanmaya elverişli noktalarıyla Kartal'ın Soğanlık bölgesi, yatırımcıların Anadolu yakasında en çok rağbet ettiği bölgelerden biri haline geldi...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İSTANBUL Merkezi konumu, yapılaşmaya müsait bakir alanları ve yeniden yapılanmaya elverişli noktalarıyla Kartal'ın Soğanlık bölgesi, yatırımcıların Anadolu yakasında en çok rağbet ettiği bölgelerden biri haline geldi. 


Bölgede inşa edilen dünyanın en büyük adliye binası ve Kadıköy-Kartal metro hattı da bölgenin değerini arttıran en önemli faktörler olarak öne çıktı. 


Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, özellikle metro ulaşımının bu noktanın kalbinden geçmesiyle bir kez daha ilgi odağı olan Kartal'ın, önemli inşaat firmalarının da ilk tercih ettiği bölge halini aldığını söyledi. Hakan Erilkun, E-5 lokasyonunun üstünde yer alan ve düne kadar şehrin uç noktası olarak görülen Soğanlık'ın dönemin yıldızı olduğuna dikkat çekti. 


Kartal'da konutların hızla yükselen değerlerinin E-5'ten sahile indikçe konumuna ve inşaat kalitesine göre daha da arttığını belirten Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun şunları söyledi: "E-5 ve E-5 üstü noktabin TL civarında seyrederken, bu fiyatlar minibüs yolu üzerinde 430 bin TL'den satılıyor. Sahil kesiminde ise bu rakam 500 bin TL'ye kadar çıkabiliyor." Yatırımcı 6 Ayda Yüzde 10 Kazançlı Çıktı Bölgede Adanus Park, Up City, Kartal Kule, Dumankaya Ritm gibi birbiri ardına sıralanan projelerle E-5 bölgesinin adeta proje cenneti haline getirildiğini vurgulayan Hakan Erilkun şöyle devam etti: "Kartal'a yatırım yapan emlak yatırımcısı 6 ayda yüzde 10 kazançlı çıktı. E-5 bölgesindeki bu hareketlilik sahildeki marina projesi ile desteklenince bu bölge Kentsel Dönüşüm hareketlerinin de önemli noktalarından biri haline geldi. Bölgenin diğer avantajı da Yakacık gibi çok önemli bir merkezi sınırlarında bulundurması. Aydos ve civarında alanın bakir olmasından dolayı oldukça ferah dizaynda ve şehrin karmaşasından uzak inşa edilen yeni projeler bu bölgede fiyatların nispeten daha uygun olmasından ötürü de müşteriyi cezbediyor. Kartal, sadece Anadolu Yakası'nın değil İstanbul'un en larda 3+1 büyüklükteki 100 metrekare bir dairenin fiyatı 350 önemli ve en kazançlı noktalarından biridir. 


Tünaydın 

pus