İstanbul’un Yatırım Haritası çıkarılıyor!

İstanbul’un Yatırım Haritası çıkarılıyor!

İstanbul Üniversitesi (İÜ) tarafından yürütülen İstanbul Yatırım Karar Destek Merkezi projesi kapsamında düzenlenen Arama Konferansı'nda İstanbul'un iş, ekonomi ve eğitim çevrelerinden önemli isimler bir araya geldi.




İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) tarafından yürütülen İstanbul Yatırım Karar Destek Merkezi projesi kapsamında düzenlenen Arama Konferansı'nda İstanbul'un iş, ekonomi ve eğitim çevrelerinden önemli isimler bir araya geldi.


Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un yatırım haritasını çıkarmayı amaçlayan araştırma projesinin adımlarını tartışmak ve araştırmaya yön verecek kriterleri belirlemek üzere sektör temsilcileri Arama Konferansı'nda buluştu. 


İktisat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Şeker koordinatörlüğünde yürütülen projenin Arama Konferansı'na İstanbul Valiliği, İstanbul Kalkınma Ajansı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Frekans Araştırma ve Veri Araştırma adına temsilciler ile İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nden öğretim üyeleri katıldı.


İstanbul'un bölge ve ilçe düzeyinde yatırım ortamının, tüketim eğilimlerinin ve talep potansiyelinin belirlenerek, yatırımcılara ve iş dünyasına yönelik web tabanlı yatırım karar destek sisteminin oluşturulmasını amaçlayan projenin Arama Konferansı'nda "Fikir Tepsisi" yöntemi kullanılarak, İstanbul'da çeşitli sektörlerde dikkate alınan yatırım kriterleri tespit edildi.




AA