İstanbul'un yeni hastanelerinde kaba inşaat bitti!

İstanbul'un yeni hastanelerinde kaba inşaat bitti! İstanbul'un yeni hastanelerinde kaba inşaat bitti!

İstanbul Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe'de 2 bin yatak kapasitesine sahip hastanelerin kaba inşaatı tamamlandı. Çalışmalar artık iç mekanda yoğunlaşıyor. Hastanelerin 24 Mayıs'ta açılması hedefleniyor.İstanbul Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe'de 2 bin yatak kapasitesine sahip hastanelerin inşaatına devam ediliyor.

TRT Haber'de yer alan habere göre;  Yeşilköy hastanesinin kaba inşaatı tamamlandı, iç mekan ve çevre düzenlemesine geçildi. Sancaktepe'de bulunan hastanede çatı işlemlerine başlandı.

Biri Atatürk Havalimanı'nda, diğeri Sancaktepe'de inşa ediliyor. İstanbul'un iki yakasına salgın, deprem ve afet durumlarında kullanılacak hastanelerin yapımına devam ediliyor.

Sancaktepe’de yapımına devam edilen bin 8 yataklı hastanenin inşaat çalışmalarında ekipler gece gündüz çalışmalarda bulunuyor. Binaların çelik konstrüksiyon, duvar ve çatısını yerleştirme çalışmalarına geçildi.

İstanbul'un Avrupa yakasında yapımı süren Yeşilköy Hastanesi'nde de kaba inşaat tamamlandı. Çalışmalar artık iç mekanda yoğunlaşıyor. 1008 yatak kapasitesine sahip hastanenin zemin döşeme kaplamaları tamamlandı, elektrik tesisatı yapıldı. Artık iç mekan ve çevre düzenlemesi  çalışmalarına geçilecek.

Yapımına 9 Nisan tarihinde start verilen hastanelerin 24 Mayıs'ta açılması hedefleniyor.

İstanbul'daki sahra hastaneleri 8 soruda tüm detaylarıyla!

Sancaktepe'deki hastane inşaatında son durum!

Atatürk Havalimanı'ndaki hastane inşaat tam gaz!