İşte Zorlu'nun yeşil projesi

İşte Zorlu'nun yeşil projesi İşte Zorlu'nun yeşil projesi

Levent'teki inşaat alanında 50 bin metrekarelik yeşil alan olacak.


Karayolları arazisinde yükselecek Zorlu Center'ın projesi Levent'teki 96 bin metrekarelik inşaat alanında 50 bin metrekarelik yeşil alan öngörüyor

Ahmet Nazif Zorlu'nun, "Ülkenin en büyük ve değerli gayrimenkul projesi olacak, 50 yıl sonra bile imrendirecek. Yeşil alan neymiş, ortaya koyacağız" sö.zleriyle tanımladığı yeni Zorlu Center'ın projesi belli oldu. Zorlu'nun 800 milyon dolara satın aldığı ve inşaatına 600-700 milyon dolar harcayacağını açıkladığı İstanbul Levent'teki Karayolları arazisinde yükselecek proje, Emre Arolat-Murat Tabanlıoğlu'nun imzasını taşıyacak.

`Anıtsal bir yapı gerçekleştireceğiz'

Zorlu Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Genel Müdürü Levent Ergül, seçilen projenin 96 bin metrekarelik inşaat alanında 50 bin metrekarelik yeşil alan öngördüğünü vurgulayarak, şunları söyledi: "Kendisinden 50 yıl söz ettirecek anıtsal bir yapı gerçekleştirme hayalimizi Emre Arolat ve Murat Tabanlıoğlu'nun hayata geçirecek olması bizi çok mutlu etti. İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nu, kamusal alan kullanımının maksimum düzeyde olacağı bir projeyi seçtikleri için kutluyorum."

MÜZESİ BİLE OLACAK, 2010'A YETİŞECEK

'2010 Avrupa Kültür Başkenti' çalışmalarına yetiştirilmesi planlanan Zorlu Center'da konser salonu, müze ve kütüphane de olacak. Proje sanat ve kültürel alanların yanı sıra otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye'de ilk kez beş değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan 'karma kullanım' projesi niteliğini taşıyor.
 
Vatan