İstinye'de yeni bir proje: Hillpark Suites

İstinye'de yeni bir proje: Hillpark Suites

Hillpark Suites'te 76 ile 412 metrekare arasında değişen büyüklükte dairelerin fiyatı 220 bin eurodan başlıyor ve 1 milyon euroya kadar çıkıyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstinye bölgesinde bugüne kadar konut ağırlıklı dört ayrı  imza atan Bay İnşaat, yine aynı bölgede 91 üniteden oluşacak Hillpark Suites adında yeni bir konut projesine başladı. Hillpark Suites'te 76 ile 412 metrekare arasında değişen büyüklükte daire tipleri yer alacak. Bu dairelerin fiyatları ise 220 bin Euro'dan başlayıp 1 milyon 241 bin Euro'ya kadar çıkıyor. 

Bay İnşaat, ağırlıklı olarak İstanbul'un İstinye bölgesinde gerçekleştirdiği projelerle tanınan bir inşaat şirket. 10 yıllık bir geçmişe sahip Bay İnşaat, bu bölgede bugüne kadar 10 adet viladan oluşan Tarabya Beyza Konakları, 38 adet ikiz villadan oluşan Bay İstinye Konakları, 90 daireden oluşan Hillpark projesi ve 4 bin metrekare arsa üzerine kurulu İstinye İş Merkezi adındaki birçok projeye imza attı.

Şirket, şimdi de yine İstinye'de Hillpark projesine komşu olarak toplam 91 üniteden oluşacak, Hillpark Suites adında yeni bir projeye başladı.

10 dönüm bir arazi üzerine kurulacak olan Hillpark Suites Projesi'ne yaklaşık 1.5 ay önce başlandı. Projede yer alan evlerin fiyatları 220 bin ile 1 milyon 242 bin Euro arasında değişiyor.

2009'ta teslim ediliyor.

Tago Mimarlık tarafından projelendirilen Hillpark Suites'in iç planlamasını ise Brigette Weber gerçekleştirdi. Hillpark Suites'te yer alan evlerin Aralık 2009 tarihi itibariyle teslim edileceğini belirten Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı proje hakkında şu bilgileri verdi:

"Hillpark Suites iki blokta beş katta toplam 91 üniteden oluşuyor. 1+1`den 5+1'e kadar 76 ile 412 metrekare arasında değişen büyüklükte daire tipleri yer alıyor. Ayrıca; projede açık ve kapalı kullanılabilen bir havuz, jakuzi, havuz cafe, güneşlenme terası, fitness center, sauna-buhar ve masaj odaları,120 metrekare çocuk oyun bahçesi bulunuyor. Bunun dışında her daireye metrekare büyüklüğüne göre bir adet depo alanı ayırdık". 

OKHAN ŞENTÜRK/EKONOMİST

pus