İzmir Bayraklı'da kentsel dönüşüm planlamaları yapıldı!

İzmir Bayraklı'da kentsel dönüşüm planlamaları yapıldı!

İzmir Bayraklı Belediyesi ilçe genelinde hayata geçecek kentsel dönüşüm çalışmaları için planlamalarını tamamladı. Yapılacak planlamayla 40 yıllık imar sorunu ortadan kalkacak. Bayraklı Belediyesi; Adalet ve Manavkuyu mahallelerinin yer aldığı 80 hektarlık alanda devam eden imar plan revizyonunu tamamladı. Bayraklı Belediyesi'nde yer alan habere göre; vatandaşların istekleri doğrultusunda, bölgedeki yeşil alan oranı 4 bin metrekare, sosyal- kültürel etkinlik alanları ile otopark ve eğitim- sağlık alanları da 7 bin metrekare yükseltti. Başkan Serdar Sandal “Geleceğin Bayraklı’sını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, kronik hale gelen planlama sorunlarımızı çözüme kavuşturuyoruz. Adalet ve Manavkuyu mahalle sakinlerine hayırlı olsun” dedi.

İzmir Bayraklı da kentsel dönüşüm planlamaları yapıldı!

YENİ PLANDA YEŞİL ALAN ARTIRILDI

Bayraklı’nın dört bir tarafında kentsel dönüşüm ve planlama çalışmalarına devam eden Bayraklı Belediyesi, Adalet ve Manavkuyu mahallelerinde 40 senedir çözülemeyen ve bölge halkının tepkisini çeken imar planları ile ilgili revizyon çalışmalarını tamamladı. En son 2017 senesinde güncellenen ve toplamda 80 hektarlık alanı kapsayan planlar, vatandaşların istekleri doğrultusunda yeniden elden geçirildi. Yeni planlara göre; mevcutta 86 bin metrekare olan yeşil alan oranı 90 bin metrekareye yükseltti. Her iki mahalledeki sosyal tesis ve kültür sanat alanları ile park, otopark,eğitim, sağlık ve belediye tesis alanları da 127 bin metrekareden 134 bin metrekareye çıkartıldı. Revizyon planlarında, binaların inşaat hakkı için de yüzde 5 artış öngörüldü. Bayraklı Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen planlar, onaylanması için Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderildi.

İzmir Bayraklı da kentsel dönüşüm planlamaları yapıldı!

“40 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Geleceğin Bayraklısı’nı yaratmak için var gücümüzle çalışıyor, ilçemizin dört bir yanında kentsel dönüşüm ve planlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunların en önemlisi olan Adalet ve Manavkuyu mahallelerindeki imar planı revizyon çalışmamızı 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. 40 yıllık kronik sorunu, vatandaşlarımızın talep ve önerilerine göre şekillendirdik. Doğayı ve yeşili ön planda tutan bir çalışma gerçekleştirdik. Bayraklı’yı yeniden planlıyoruz! İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


İzmir'de kendi binasını dönüştürmek isteyenlere destek müjdesi!