İzmir Bornova'ya yarı olimpik yüzme havuzu geliyor!

İzmir Bornova'ya yarı olimpik yüzme havuzu geliyor! İzmir Bornova'ya yarı olimpik yüzme havuzu geliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova'daki Buz Sporları Salonu'nun hemen yanına bir de yarı olimpik yüzme havuzu inşa etmek için düğmeye bastı.

Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na 5 bin kişilik amfitiyatro ile birlikte Türkiye’nin en modern buz sporları salonunu hayata geçiren  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı alana her yaştan İzmirlinin yararlanabileceği yarı olimpik yüzme havuzu inşa edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Buca Sosyal Yaşam Kampüsü’ndeki havuzun ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandıracağı bu ikinci yarı olimpik yüzme havuzu, hem bu sporla uğraşan çocukların ve gençlerin tesis ihtiyacını karşılayacak hem de yüzme öğrenmek isteyenlerin aktif şekilde kullanacağı yeni bir cazibe merkezi olmuş olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yarı olimpik yüzme havuzunun ihalesini 11 Mayıs’ta yapacak.

Gece mücevher gibi parlayacak

Yüzmeyi yeni öğrenenler için çırpınma havuzu, fitness salonu ve yüzme havuzundan oluşacak bina, engelli dostu ve çevreye duyarlı olarak dizayn edildi. Buz Sporları Salonu'nun hemen kuzeyinde, 3 bin 200 metrekare kapalı alanda hayata geçirilecek projedeki yarı olimpik yüzme havuzu 25 metre boyunda, 12,5 metre eninde ve 4 metre derinliğinde olacak.  Yüzme havuzu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi Takımı’nın da antrenmanlarına ve maçlara ev sahipliği yapmış olacak. Gece bir mücevher gibi parlayacak olan bina cephesinde geri dönüşümlü camlara yer verilecek. Havuzun giriş kısmında bulunacak olan göl manzaralı kafeterya ise sadece sporcular için değil ziyaretçi ve refakatçiler için de güzel bir dinlenme alanı olacak.