İzmir deprem konutları bugün teslim ediliyor!

İzmir deprem konutları bugün teslim ediliyor!İzmir'de meydana gelen deprem sonrası evsiz kalan vatandaşlar yuvalarına kavuşuyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmalar dahilinde inşa edilen konutlar bugün teslim ediliyor. 


Geçen yıl İzmir’de yaşanan depremin ardından yapımına başlanan afet konutlarının bir bölümü bugün hak sahiplerine verilecek. Hürriyet'te yer alan habere göre; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, açıklamasında  “Verdiğimiz bir sözü daha tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, inşaatlarını tamamladığımız 596 Konut ile 145 dükkânın anahtarlarını İzmirli kardeşlerimize Teslim edeceğiz” açıklamasını yaptı. Kartal’da, Kâğıthane’de, Elazığ’da, Malatya’da, Giresun Dereli’de ve tüm afet bölgelerinde olduğu gibi İzmir’de de konutların inşaatlarını hızlı bir şekilde başlattıklarını söyleyen Kurum, şunları söyledi:

İzmir deprem konutları bugün teslim ediliyor!

EN BÜYÜK DÖNÜŞÜM

“İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm, Deprem dönüşüm çalışmalarını yürütüyoruz.  İzmir  Bayraklı’da yerinde ve rezerv alanda toplam 5 bin 74 konut ve 353 dükkân yapıyoruz. Bayraklı’da inşa ettiğimiz 1.391 konut ve 302 dükkândan yapımını tamamladıklarımızı vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Geri kalan konutları ve dükkânları da en kısa sürede tamamlayacak ve vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Bayraklı’da rezerv alanda inşa ettiğimiz 3 bin 649 konut ve 51 dükkânı da aynı hızla tamamlayacağız. 2022 yılında hiçbir depremzede vatandaşımız dışarda kalmayacak. İzmir’de deprem konutları için 2 yıl ödemesiz dönem imkanı sunulurken, taksitler 18 yıl faizsiz olacak.”

İzmir deprem konutları bugün teslim ediliyor!

İnşaatı tamamlanan konut ve dükkanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Kasım Cuma günü İzmir programı dahilinde Bayraklı'da katılacağı etkinlikte hak sahiplerine teslim edilecek. Bayraklı'daki proje alanında geriye kalan 795 konut ve 157 dükkanın da kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. 

İzmir Deprem Konutları'nın fiyatları belli oldu!