İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın yerine park yapılması talep edildi!

İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın yerine park yapılması talep edildi!30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem sonucunda yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda hayatını kaybeden vatandaşların yakınları apartmanın olduğu bölgeye park yapılmasını talep etti.


İzmir'in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim'de 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda yakınlarını kaybeden vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Rıza Bey Apartmanı enkazında 2 çocuğunu kaybeden Emine Yücel, grup adına yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlerin anılarının yaşatılmasını istediklerini dile getirdi. 

İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı

Park yapılması halinde burada deprem eğitimleri verilmesinin de çok anlamlı olacağını dile getiren Yücel, şunları söyledi:

"2 çocuğunu toprağa vermiş bir anne olarak acımı azaltabilecek tek şey, bir başka annenin çocuklarını toprağa vermek zorunda kalmaması. Yüreğimizi yakan bu acıları hiç kimsenin bir daha yaşamaması için bugün buradan tüm  İzmir  milletvekillerine ve tüm İzmir belediye başkanlarına ayrı ayrı yazmış olduğumuz mektupları gönderiyor, sadece vicdanlarına kulak vererek bizlere destek olmalarını istiyoruz."

Depremzedeler, topladıkları imza ve mektupları, PTT şubesinden gönderdi.


Depremzede aile Rıza Bey Apartmanı'nın yerine park yapılmasını istiyor!