İzmir Torbalı'daki eski evler değer kazandı!

İzmir Torbalı'daki eski evler değer kazandı! İzmir Torbalı'daki eski evler değer kazandı!

İzmir'deki Yeni Pancar Yolu'na yapılan yeni lüks konutlar bölgenin cazibesini artırınca eski evler de değerlendi. 3 yıl önce 70 bin liraya alınan bir ev 140 bin liraya satılabiliyor.


İzmir Torbalı'nın gelişimine paralel olarak Ayrancılar da büyük bir gelişme gösteriyor. Nüfusu gittikçe artan hizmet sektöründe büyük bir ivme yakalayan Ayrancılar'da inşaat sektörü aldı başını gidiyor. Ayrancıların son dönemdeki en önemli noktalarından birisi de Yeni Pancar Yolu. Yeni Pancar Yolu'nda son dönemde yapılan yatırımlar bölgenin cazibesini artırdı. Özellikle Triyanda Evleri ve diğer müteahhitlerin üstün çalışmaları sonucu bölge gelişirken mevcut bölgede daha önceden yapılan mevcut binalarda da bir değer artışı görüldü. Yeni yol, ve tesislere sahip olan bölgede konut artışıyla fiyat artışı da beraberinde geldi. 


140 BİN LİRA 

Torbalı'nın yükselen yıldızı Ayrancılar. hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Son dönemlerde özellikle inşaat sektöründe büyük yatırımlar söz konusu oldu. Önceki yıllara nazaran uygun fiyata satılan evlerin fiyatları son dönemde iyiden iyiye arttı. Bir zamanlar Ayrancılar'da Torbalı'nın yarı fiyatına hatta üçte bir fiyatına evler bulunurken şimdi neredeyse evlerin fiyatı ilçeyle eşit duruma geldi. Ayrancılarda konut fiyatlarının en çok arttığı noktaların başında ise Yeni Pancar Yolu geliyor. Triyanda Evleri, Lazali Konutları, Üçpınarlar Mesire alanı bölgenin değerini daha da artırırken bölgedeki mevcut konutların fiyatı da hızla artıyor. Burada yapılan yeni evler eski evlerin de fiyatlarını artırdı. Başakkent ve Huzurkent Sitesi'nde daire fiyatları 14() bin liraya kadar dayandı. Üstelik daire sahipleri dairelerini satma taraftarı da değil. 


ALICI ÇOK 

İnönü Mahallesi'ndeki Başakkent ve Huzurkent Sitelerinde önceki yıllarda daire fiyatlar 70 bin TL civarındayken şimdilerde 110 bin ile 140 bin TL arasında seyrediyor. Bunun nedeni ise bölgeye yapılan yatırımlar. Bölgenin en önemli sorunu olan okul sıkıntısı da çözülünce fiyatlar daha da arttı. 122 Bin TL'ye Başakkent Sitesi'ndeki evini sattığını ifade eden bir vatandaş, "Fiyatlar geçen yıl büyük artış gösterdi.Talep oldukça yüksek. Biz de bu fiyatlarda alıcı bulmuşken değerlendirmek istedik" dedi. 


Büyük Torbalı Gazetesi