İzmir, World Travel Market Fuarı'na katıldı!

İzmir, World Travel Market Fuarı'na katıldı! İzmir, World Travel Market Fuarı'na katıldı!

İzmir, İngiltere' nin başkenti Londra'da bugün başlayan ve 6 Kasım 2014'e kadar devam edecek olan World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarında yerini aldı..Vali ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak başkanlığındaki heyetle dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan YVTM Londra Turizm Fuarına katılım gerçekleştirecek. Heyette  İzmir  Kalkınma Ajansı(İZKA), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İzmir Şubesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir Kongre ve Ziyaretçiler Bürosu (CVB), Sun Express, Selçuk Belediyesi, Selçuk Ticaret Odası, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve İzmir SKAL Kulübü yetkilileri bulunuyor. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından hazırlatılan ortak İzmir standıyla turizm sektörü İzmir tanıtımı yapacak. WTM fuarına katılım için ilgili kurum, kuruluş ve sektör temsilcilerine davet gönderilmiş katılım sağlayabilecek temsilcilerle toplantılar düzenlenerek fuara hazırlık yapılmıştı. 


İZMİR'İ ANLATACAĞIZ

İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak "WTM Londra Turizm Fuarı bizim için önemli bir deneyim olacak. İzmir Kalkınma Ajansı olarak en önemli görevlerimizden biri de tanıtım ve koordinasyon. 

Fuara İZKA'nın temin etmiş olduğu İzmir standı altında sektör temsilcileri ile birlikte katılıyoruz. İzmir'i en iyi şekilde tanıtmak için yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. İzmir'in Akdenizli kimliğini ön plana çıkaran bir stant tasarımı hazırlandı. Fuarın ikinci gününde standımızda İzmir Resepsiyonu gerçekleştireceğiz ve İzmir'i dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine anlatacağız. 

Kentimizin turizm olanaklarını ve potansiyelini en iyi şekilde tanıtarak, İzmir'in marka bilinirliğini artıracak faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bundan sonraki süreçte katılımı daha da artırarak kente ekonomik açıdan fayda sağlayacak tanıtım çalışmalarıyla İzmir'i hak ettiği noktaya hep birlikte taşıyacağız." diye konuştu. Her yıl toplam 50.000'i aşkın turizm sektörü, devlet ve uluslararası basın temsilcisinin birbirleriyle bağlantı sağlamak, anlaşma yapmak ve sektördeki gelişmeleri keşfetmek amacıyla katıldığı WTM Londra Turizm Fuarı, bu sene 35. kez düzenlenecek. 


Yeni Ekonomi Gazetesi