Çukurova Balkon

İzmir'de 1 milyon 281 bin TL'ye satılık tarla!

İzmir'de 1 milyon 281 bin TL'ye satılık tarla! İzmir'de 1 milyon 281 bin TL'ye satılık tarla!

İzmir İli Aliağa İlçesi Adacık Mevkiinde yer alan 14.200,00 metrekarelik tarla 16 Eylül 2014 tarihinde 13:30 ile 13:40 arasında ihaleye çıkıyor...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İzmir Aliağa ilçesinde yer alan tarlayı, 1 milyon 281 bin TL bedelle satılıyor. Tarla  niteliğindeki taşınmazın satışı açık arttırma usulüyle 16 Eylül 2014 tarihinde saat 13:30 ile 13:40 arasında ihaleye çıkacak..


Adacık Mevkiinde yer alan ve içerisinde 150 zeytin bulunan bağ, 2012 yılında pamuk hasat edilmiştir fakat 2013 yılında toprağı işlenmemiştir. Şuan için boş olan tarla, yüzde 0,2 eğimli ve kumlu-tınlı bünyeye sahiptir. 


Tarlanın su tutma kapasitesi iyi olup, geçirgen, iyi derinlikte profile sahiptir. Tuzluluk, alkalilik, drenaj ve erozyon gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek bir sorunu olmayan tarlanı ikinci satışı 14 Ekim 2014 tarihinde yapılacak..


İhale İlanı


T.C ALİAĞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri


TAŞINMAZIN


Özelliklerİ:  İzmir  İli Aliağa ilçesinde yer alan tarlanın tamamı 1.281.000 TL bedelle satılacaktır.


Kıymeti: 1.281.000 TL


İmar Durumu: Taşınmaz 1/25000 ölçekli İzmir Büyükeşhir Bütünü ve Çevre Düzeni Planında tarım alanı olarak planlıdır.


KDV Oranı: %18


Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz tapu kaydında bazı hissederaların hisseleri üzerine Kuşadası, İzmir, Aydın Aliağa, karşıyaka, İstanbul, Nazilli icra dairelerimce konulmuş İcrai Haciz Şerhleri mevcuttur.


1.Satış günü: 16/09/2014 13:30 ile 13:40 arasında


2.Satış günü: 14/0/2014 13:30 ile 13:40 arasında


Satış Yeri: Aliağa Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü


Satış şartları 


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar SATIŞ MEMURLUĞUMUZA HİTAPLI KESİN VE SÜRESİZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/07/2014


(İİK m. 126)


(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.


İlanın tam metni için tıklayın