İzmir'e 2 milyar 200 milyon TL'lik kentsel dönüşüm yatırımı!

İzmir'e 2 milyar 200 milyon TL'lik kentsel dönüşüm yatırımı!

İzmir'de inşa edilen deprem konutlarını inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentte kentsel dönüşüm için  2 milyar 200 milyon TL kentsel dönüşüm yatırımının yapıldığını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de inşa edilen deprem konutlarında incelemelerde bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kurum,  kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde 7 bölgedeki 1444 konut, rezerv alandaki 3 bin 500 konut ve millet bahçesiyle birlikte toplam 2 milyar 200 milyon TL'lik yatırım yapılacağını söyledi. 

Saha ziyaretlerinde deprem bölgelerindeki inşaatları takip ettiğini söyleyen Kurum, TOKİ'nin şehrin 7 deprem dönüşüm bölgesinde ve rezerv alanında çalışmaların eş zamanlı olarak devam ettiğini söyleyen Kurum şu açıklamalarda bulundu: 

 İzmir e 2 milyar 200 milyon TL lik kentsel dönüşüm yatırımı!

"7 bölgede 1444 konut yapıyoruz, sadece oradaki yatırımın değeri 543 milyon lira. Salhane Mahallesinde 228 konut, 15 ticari ünitemiz var. Tamamı depremzede kardeşlerimiz için. İnşallah bu projemizi eylül ayında bitirip vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız. Manavkuyu Mahallesi 2. bölgede 140 konutumuz, 24 dükkanımız var. Burası da aynı şekilde eylül ayı içerisinde bitirilip vatandaşlarımıza teslimi gerçekleştiriliyor olacak.

Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu Salhane ve Mansuroğlu Mahalleleri 3. bölgemiz. 910 konut ve 132 ticari ünitemiz var. Bu alanda da şubat ayında tamamını bitirip depremzede kardeşlerimize teslim ediyor olacağız. Manavkuyu ve Mansuroğlu Mahallelerimizde 4-5-6 ve 7. bölgelerde de toplamda 166 konut, 37 ticari üniteden oluşan projemizi de eylül ayı itibarıyla vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız."

Kurum, Bayraklı'da 75 bin metrekarelik alanda örnek dönüşümün gerçekleştiğini dile getirdi. 

İzmir deprem konutlarında son durum ne?