24 / 05 / 2022

İzmit Akmeşe Spor Tesisi'nde sona gelindi!

İzmit Akmeşe Spor Tesisi'nde sona gelindi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmit Belediyesi tarafından Akmeşe’de inşa ettiği spor tesislerinde sona geldi.İzmit Belediyesi tarafından Akmeşe’de hayata geçirilen spor tesislerinde sona yaklaşıldı.

İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, Akmeşe Atatürk Mahallesi’nde içinde piknik alanlarının da bulunduğu kompleks şeklindeki tesisler 18 dönümlük bir alan üzerinde inşa ediliyor. Yetkililer, 47x94 ebadındaki sahanın suni çim işinin, duvarların, korkulukların tamamlandığını, çevre düzenlemelerinin de tamamlanmasının ardından açılışın yapılacağını belirtti. Bir ay içinde hizmete girmesi planlanan projenin bölgeye ayrı bir değer katacağı da belirtildi.

Profesyonel Sporcularımız Yetişecek

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da bölgeye giderek tesislerde incelemeler yaptı. Başkan Doğan “Akmeşe’ye kazandırdığımız bu tesiste amatör ruhla spora başlayan gençlerimizi profesyonel birer sporcu olarak görmek arzusu içerisindeyiz. Spor her zaman bizim hayatımızın içinde olmuş, olmaya da devam edecektir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sporun ve sporcunun destekçisi olduk. Sporun her dalına yatırım yaptık. Türkiye’nin amatör spora en büyük yatırımı olan Cephanelik Spor Tesislerimizi şehrimize kazandırdık. Yine bisiklet ve basketbol topu dağıtımlarımız Türkiye de model oldu. Her mahallemize spor sahaları kazandırma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.