İzmit Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

İzmit Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!İzmit Belediyesi’nin vezneleri 2019 yılına ait Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 2. taksit ödemelerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar için hafta sonu da açık olacak.


İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019'a ait Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemelerinde son tarihin 2 Aralık 2019 olduğu konusunda bir uyarı yaptı.

İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre,  Emlak ve Çevre Temizlik vergisi ödemekle yükümlü mükellefler ödemelerini 2 Aralık Pazartesi mesai bitimine kadar yapabilecek. Vatandaşlar vergilerin 2. taksitlerini İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Belsa Plaza 3’üncü kat Gelir Birimine, Bekirpaşa, Alikahya, Kuruçeşme, Akmeşe hizmet binalarındaki veznelere yatırabilecek.

HAFTASONU VEZNELER AÇIK

Vatandaşlara kolaylık sağlamak için Emlak ve Çevre Temizlik vergisi ödemekle yükümlü mükellefler 30 Kasım Cumartesi ve 1 Aralık Pazar günü mesai saatleri içerisinde tüm veznelerde ödemelerini yapabilecek.

ÖDEMEDE KOLAYLIK


Ödeme ile ilgili İzmit Belediyesi'nin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada mükelleflere alternatiflerin sunulduğu bildirilerek Banka ve PTT kanalıyla tahsilat yapılabilecek. Vergi ödemeleri Ziraat Bankası Kocaeli Merkez Şubesi TR89 0001 0001 6336 6765 165 001 İBAN Numaralı hesaba veya 111297 numaralı posta çeki hesabına EFT veya havale yolu ile yatırabilirler. Ayrıca kredi kartı ve internet aracılığı ile tahsilat yapılabiliyor. İnternet ortamında www.izmit.bel.tr adresine girerek Borç Sorgulama ve Tahsilat işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

 

ÖDEME NOKTALARI
Belsa Plaza (A blok Kat:3/ Gelir Birimi Veznesi)
Online Ödeme / www.izmit.bel.tr
Kaymakamlık (Bekirpaşa), Alikahya, Kuruçeşme, Akmeşe ve Mevlana Kültür Merkezi Hizmet Binaları
Tüm Halkbank, Denizbank ve PTT Şubelerinde
Ayrıca Belediye Hizmet Binalarında Kredi Kartı ile tahsilat yapılıyor.