07 / 08 / 2022

İzmit Cedit Mahallesi'ni bakanlık dönüştürecek!

İzmit Cedit Mahallesi'ni bakanlık dönüştürecek!

Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Çevre Bakanlığında toplantıya katılan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, dönüşüm projesinin yapımı için Çevre Bakanlığı ile prensip anlaşmasına vardı.İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in Çevre Bakanlığında katıldığı ve Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan toplantıdan, projenin Çevre Bakanlığı devir kararı çıktı. İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, toplantıdan sonra açıklama yapan Başkan Hürriyet, “Yıllardır mağdur olan ve çözülemeyen bu projenin bir an önce başlaması için hiçbirimiz siyaset yapmayacağız ve Cedit halkını siyasete malzeme etmeyeceğiz. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın mağdur olmadan sorunun çözülmesi ve duran projenin bir an önce başlamasıdır” diye konuştu.

İzmit Cedit Mahallesi ni bakanlık dönüştürecek!

Vatandaş Hak Kaybı Yaşamayacak

Projenin varılan prensip anlaşma gereği Bakanlık tarafından yapılacağını dile getiren Başkan Hürriyet, “Cedit Projesi Bakanlığa devredilmiştir. Vatandaşımızın mağdur edilmemesi ve hak kaybı yaşamaması hepimizin önceliği olarak karar verilmiştir. Diğer bir ifade ile vatandaşımız hak kaybı yaşamayacaktır. Biz de Büyükşehir de takip edeceğiz ve her türlü desteği ve kolaylığı sağlayacağız.

Kat Sayısı Düşecek, Bölge Değerlenecek

Yine İzmit Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlığın ortak görüşü ile projenin eksiklikleri olduğu ve İzmit için kötü bir proje olduğu konusunda mutabık kalınmıştır. Yine alınan karar gereği halkımız mağdur edilmeden kat sayısı düşürülerek proje iyileştirilecektir. Bu sayede bölgenin daha değerli hale getirilmesi ve daha iyi bir kentsel dönüşüm projesi olması sağlanacaktır. Hızlı bir şekilde de bitirilmesi hedeflenmektedir” diye konuştu.