Jackie Kennedy Onassis’in evi 65 milyon dolara satılıyor!

Jackie Kennedy Onassis’in evi 65 milyon dolara satılıyor! Jackie Kennedy Onassis’in evi 65 milyon dolara satılıyor!

John F Kennedy'nin eşi Jackie Kennedy Onassis'in Massachusetts'teki çiftliği 65 milyon dolara, yaklaşık 370 milyon TL'ye kızı tarafından satışa çıkarıldı.ABD'nin 35. Başkanı John F Kennedy'nin eşi Jackie Kennedy Onassis'in Massachusetts'teki çiftliği 65 milyon dolara satışa çıkarıldı. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre, çiftlik Christie's International Real Estate ve LandVest tarafından 65 milyon dolara yani yaklaşık olarak 370 milyon TL’ye satışa sunuldu. 1979 yılında satın alınıp dekore edilen Massachusetts’teki çiftlik, Jackie’nin yaşam stiline uygun olarak dizayn edildi.

Çiftlik evinin 5 yatak odası, 2 banyosu, büyük bir mutfağı, iki ofisi, iki garajı, üç yatak odalı bir müştemilatı, kayıkhanesi, ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip deposu, tenis kortu ve havuzu bulunuyor.Ayrıca, evin dışıda ise bir de misafir evi var. Burası da iki katlı, dört yatak odalı, üç banyolu ve çamaşır odasına sahip.

40 yıldır Kennedy ailesinde olan çiftlik, 1994 yılında Onassis'in vefat etmesiyle birlikte kızı Caroline’e geçti. Caroline, "40 yıl önce annem Martha's Vineyard'a aşık oldu. Red Gate Farm'ı bulduğunda, burasının romantik ve maceraperest yaşam stiliyle mükemmel şekilde uyuştuğunu fark etti. Burada doğaya yakın olduğu kadar, ailesi ve arkadaşlarıyla, daha da önemlisi kitaplarıyla iç içe olabildi” dedi.

Caroline, evi neden satışa çıkardığını şu ifadelerle anlattı: “Çiftliğe, torunları için rüya gibi bir ağaç evi bile inşa ettirdi. Şimdi o torunlar büyüdü. Dolayısıyla annemin izinden gidip kendi dünyamızı kurmak zorundayız. Biz nasıl ona üç jenerasyon boyunca gözümüz gibi baktıysak, bu evi satın alacak ailenin de aynısını yapmasını ümit ediyoruz.”