Japonlar Şanlıurfa'da

Japonlar Şanlıurfa'daJaponya'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Şanlıurfa'ya yatırım amaçlı görüşmelerde bulunmak üzere geldiği belirtilen 3 firmanın yetkililerinden oluşan heyet, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret etti.
Belediye'den yapılan açıklamaya göre, Japonya'nın Osaka kentinde inşaat sektöründe hizmet veren "IDR, ZECS, KENSHO" holdinglerin yönetim kurulu başkanları ve üyelerinden oluşan 8 kişilik bir heyet, yatırım amaçlı görüşmeler yapmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.


Uzun süredir Japonya'da yaşayan "İstanbul Trade Co. Ltd. Şirketi"nin Yönetim Kurulu 2. Başkanı Mahmut Demir'le birlikte, belediyeye ait Belsan A.Ş'nin daveti üzerine önceki gün Şanlıurfa'ya gelen Japon heyeti, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti.


Görüşmede, Japon konuklarına Şanlıurfa hakkında bilgi veren Fakıbaba, daha sonra şunları kaydetti: "Japon heyeti, kentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Heyete, özellikle toplu konut, otogar, kentsel dönüşüm gibi dev projelerde bir arada çalışabileceğimizi aktardık. Onlar da bize olumlu yanıt verdiler.