Kahramanmaraş Arasa Katlı Otopark'ta son durum!

Kahramanmaraş Arasa Katlı Otopark'ta son durum! Kahramanmaraş Arasa Katlı Otopark'ta son durum!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Arasa Katlı Otopark'ın inşaatına tam gaz devam ediyor.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Arasa Çok Katlı Otopark inşaatı hızla devam ediyor.


Şehrin merkezinde toplam 1000 araç kapasiteli, 40 bin metrekare inşaat alanına sahip, içerisinde engelli park alanları, elektronik park göstergeleri, kameralı güvenliği, mescidi, yağlama yıkama bölümü yer alan otoparkta aynı zamanda Şazibey camii yol kotundan ve alt yol kotundan giriş- çıkışı yapılacak.


Modern mimari yapıya sahip olan otopark araç giriş çıkışları, araç tanıma sistemleri her katta dolu boş otopark sayısı gibi modern özellikleriyle dikkat çekecek. Tasarım olarak araçların hızlı şekilde dolup-boşalma sistemine göre ve son katı meydan olabilecek şekilde tasarlanacak.


Arasa Otopark A, B ve C olmak üzere üç bloktan oluşmakta olup, A ve C blokları 4’er katlı, B blok ise beş katlı olarak inşa edilecek. Otopark inşaatında üç kısımdan oluşan C Blokta bina çalışmaları tamamlandı. B Blokta ise rampa binası tamamlanarak B1 Blok’un temeli atıldı.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi