Kahramanmaraş Pazarcık Millet Bahçesi için geri sayım başladı!

Kahramanmaraş Pazarcık Millet Bahçesi için geri sayım başladı!Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Pazarcık Millet Bahçesi açılış için gün sayıyor. Millet bahçesinde hazırlıklar neredeyse tamamlandı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin her ilçesinde Millet Konağı ve Millet Bahçesi konseptinde yeni rekreasyon alanları oluşturuyor. Bu kapsamda, Pazarcık ilçesinde yapımına başlanan 95 bin metrekare alana sahip Millet Bahçesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.

Kahramanmaraş Pazarcık Millet Bahçesi için geri sayım başladı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; yürüyüş yolları, basket ve futbol sahaları, oyun grupları ve çevre tahkim uygulamalarının yapıldığı tesiste ayrıca bitkilendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Bölgenin iklim ve coğrafyasına uygun olarak seçilen onlarca ağaç ve bitki türüne ev sahipliği yapacak rekreasyon alanı ilçenin en büyük yeşil alanlarından biri olacak. Spor faaliyetlerinin yanı sıra aynı zamanda yöresel ürünlerin tanıtılmasına imkan verecek bölümlerin de yer alacağı tesisin, kısa süre içinde hizmete girecek.

Kahramanmaraş Afşin Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!