29 / 06 / 2022

Kahramanmaraş'a şehrin en büyük millet bahçesi geliyor!

Kahramanmaraş'a şehrin en büyük millet bahçesi geliyor!

Kılavuzlu’da yapımı süren millet bahçesi inşaatından incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehrin en büyük millet bahçesi projesinin hayata geçirildiğini açıkladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde millet bahçesi yatırımlarına hızla devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kılavuzlu Millet Bahçesi inşaat alanında inceleme gerçekleştirdi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Doğan ve meclis üyelerinin de bulunduğu incelemede Başkan Güngör millet bahçesinin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Millet bahçesine yönelik açıklama yapan Başkan Güngör, “Bugün Kılavuzlu Millet Bahçemizi inceledik. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz ve belediyelerimiz bu süre içerisinde son derece başarılı hizmetler yaptı. Tam iki yıldır tüm dünyanın etkilendiği pandemi sürecine rağmen yapılan büyük yatırımlara örneklerden birisi de bu tesisimiz. Güçlü yönetimle ve koordinasyonla inşallah yeni eserler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş a şehrin en büyük millet bahçesi geliyor!

300 Dönümlük Proje Alanı

Projenin şehrin en büyük millet bahçesi olacağını da belirten  Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kılavuzlu Millet Bahçemiz 300 dönümlük alanıyla Kahramanmaraş’ımızın en büyük parkı olacak. TOKİ’miz ayrıca burada yeme içme mekânları,halı saha, oyun alanları, yürüyüş yolları, spor alanları,amfi tiyatro ve gölet inşa edilecek. Ayrıca burada 16 civarında yöresel ürünlerimize satılacağı mekânlar da yer alacak. Tabi buranın ihale bedeli 70 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşti. Bize verilen bilgiye göre tesisimiz inşallah bu yıl hizmete açılmış olacak. İnşallah Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un da teşrifleriyle bu parkın açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımıza ve  TOKİ  yetkililerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ımıza, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 Kahramanmaraş a şehrin en büyük millet bahçesi geliyor!

El Birliğiyle Güzel Eserler Bırakıyoruz

Programda açıklamalarda bulunan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise yatırımın şehrin değerini artıracağını dile getirdi. Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde el birliğiyle milletimizin emrinde çalışıyoruz. İnsanımızın sağlıklı, eğitimli, donanımlı olması ve şehirlerimizin daha yaşanılır şehirler olması açısından her türlü çabayı sarf ediyoruz. Bunları yüksek bir koordinasyon içinde çalışarak, istişareler ile gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimize, şehrimize, bölgemize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Pazarcık Millet Bahçesi inşaatında sona gelindi!