Türkiye'nin en büyük millet bahçesi Ankara Bağlum'a yapılacak!

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi Ankara Bağlum'a yapılacak!

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi'nin Bağlum'a yapılacağını belirtti. Altınok, "436 bin metrekarelik alana yapacağımız Millet Bahçesi, Ankara'nın nefes alacağı alan haline gelecek. Burası büyük bir rekreasyon noktası olarak hizmet verecek" dedi.Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören'de 514 park olduğunu söyledi, "Bunlardan 191'ini son 1,5 yıl içinde baştan sona yeniledik. 30 da yeni park inşa ettik. Aynı zamanda imar atığı birçok noktamızı da ağaçlandırarak şehrimize kazandırdık" diye konuştu.

Türkiye nin en büyük millet bahçesi Ankara Bağlum a yapılacak!

Belediyeden yapılan açıklamada görüşleri paylaşılan Altınok, Türkiye'de belediye eliyle yaptırılan en fazla park ve yeşil alanın Keçiören'de olduğunu dile getirdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Keçiören'de kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için yeni inşa edilen parklarda özellikle ağaçlandırma alanları hayata geçirildiğini vurgulayan Altınok, şöyle konuştu:

"Parklarımızı çocuk oyun alanı, fitness aleti, sentetik yürüyüş ve koşu yolu, futbol sahaları, bank, çardak ve yeşil alanlarla donattık. Son bir yılda ilçemizdeki park ve bahçelerimize 1 milyon 700 bin adet çeşitli türde çiçek dikimi yaptık. Ağaç türünden ise 109 bin 985 adet fidanı toprakla buluşturduk. Dikimini gerçekleştirdiğimiz çoğu parkımızda kendi üretimimiz olan doğa dostu gübrelerimizi kullandık." 

Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi'nin Bağlum'a yapılacağına da dikkat çeken Altınok, "436 bin metrekarelik alana yapacağımız Millet Bahçesi, Ankara'nın nefes alacağı alan haline gelecek. Burası büyük bir rekreasyon noktası olarak vatandaşımıza hizmet verecek. Böylece Ankara'ya Atatürk Orman Çiftliği'nden daha büyük bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Bu projemiz, Ankara'ya nefes aldıracak çok büyük bir akciğer olacak" diye konuştu. 

İşte şehirlere nefes aldıracak millet bahçeleri!