Kahta–Narince–Siverek yolunun ihalesi 10 Mart'ta yapılacak!

Kahta–Narince–Siverek yolunun ihalesi 10 Mart'ta yapılacak!

Aydın, yapmış olduğu yalı açıklamada Kâhta-Narince-Siverek yolu 86 kilometre uzunluğunda olduğunu belirterek, “ Bunun 3,5 km’si sathi kaplamalı bölünmüş yoldan oluşmakta ve 79,9 kilometresi ise sathi kaplamalı tek yoldur.


TBMM Başkanvekli Ahmet Aydın, Kâhta – Narince – Siverek yolunun ihalesinin 10 Mart’ta yapılacağını bildirdi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı yatırım programında Kâhta-Narince-Siverek Yolu 330,800 Milyon TL (yaklaşık 331 Milyon TL) yenilenen proje bedeliyle yer almış bulunmaktadır. Nissibi Köprüsü yapımı ile birlikte hazırlanan yeni projede 86 km olan yol uzunluğu toplamda 14 km kısalmaktadır. Sadece Kâhta ike Nissibi Köprüsü arası 50 km’den 41 km’ye düşecek olup 9 km kısalacaktır. 25 m platform genişliğinde 2×2 bölünmüş yol olarak yapılacak olan bu yolun ihale hazırlıkları sürdürülmekte olup, 10 Mart 2016 tarihinde Kâhta-Narince-Nissibi arası 41 km uzunluğundaki 1.Kesimin ihalesi yapılacaktır.


2015 yılı Mayıs ayında bitirilen Nissibi köprüsü ile söz konusu yolun da tamamlanmasıyla Kâhta-Narince-Siverek yolu 2×2 bölünmüş yol standardında ve sıcak asfalt olup adeta bir otoban kalitesinde trafiğe hizmet verecektir. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, tekrar Adıyamanlı hemşerilerime şimdiden bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”dedi.Adıyaman Haber