18 / 08 / 2022

Kanatçı Muhtar'dan Beylikdüzü'ne 350 yataklı iş oteli!

Kanatçı Muhtar'dan Beylikdüzü'ne 350 yataklı iş oteli!

Kanatçı Muhtar, Beylikdüzü'ndeki yıkılan restoran ve butik otelin yerine 36 katlı rezidans ve 350 yataklı bir iş oteli yapacak. Arsa üzerinde inşaat başladı.Her yıl çok sayıda kongre ve organizasyona ev sahipliği yapan İstanbul'da konaklama ihtiyacı artıyor. Bu durum iş oteli yatırımlarını cazip hale getirdi. 


Son dönemde özellikle havalimanı güzergahı üzerinde sayısı hızla artan oteller dikkat çekiyor. Avrupa Yakası'nda Avcılar'dan Büyükçekmece'ye kadar uzanan hatta özellikle E-5 kenarında iş oteli inşaatları artmaya başladı. Bu yatırımlardan biri de Kanatçı Muhtar olarak ünlenen Karslı işadamı Erkan Koçali'ye ait. 


Kanatçı Muhtar, Beylikdüzü'nde E-5 kenarında uzun yıllardır faaliyet gösteren lezzetiyle bilinen bir restoran. Büyük bir bahçesi de bulunan restoranın hemen yanında küçük bir butik otel de faaliyet gösteriyordu. 


Ancak yaklaşık altı dönümlük arazi üzerinde şu anda büyük bir inşaat başlamış durumda. 

Aynı bölgede ikamet eden ve restoranın müdavimi olan arkadaşımız Erkan Kızılocak'ın edindiği bilgiye göre, yıkılan restoran ve butik otelin yerine 36 katlı rezidans ve 350 yataklı bir iş oteli yapılacakmış. Koçali'nin Beynova ismiyle birkaç yerde daha oteli bulunuyor. Burada yapılacak otel de aynı ismi kullanacakmış. Yine araştırmalarımıza göre, restoranın yıkılıp yerine rezidans yapılmaya karar verilmesinde bölgedeki inşaatlarda yapılan emsal artışı etkili olmuş. Daha önce 13-15 kata kadar izin verilen bina inşaatları için emsal artışı yapılarak bu izin 40 kata kadar çıkartılmış. Esenyurt Belediyesi sınırları içinde kalan bina inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağı belirtiliyor. 


Para