Kandıra Gıda İhtisas OSB'yi 10 yıl geciktiren binada yıkım!

Kandıra Gıda İhtisas OSB'yi 10 yıl geciktiren binada yıkım!​​​​​​​Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesini 10 yıl kadar erteleten binanın yıkımına başlandı.


Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesini 10 yıl kadar erteleten binanın yıkımına sonunda başlandı, Kandıra GİOSB önündeki son engel de kalkmış oldu

Kocaeli Barış Gazetesi'nde yer alan habere göre; 64 fabrika, 853 bin ton hammadde kapasiteli ve 10 bin civarında işçi istihdamı ile Türkiye’deki en önemli gıda üretim alanına sahip olacağı söylenen Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar sürerken bu projenin 10 yıl gecikmesine neden olan binanın yıkımına bugün sabah saatleri itibariyle başlandı. 10 yıllık gecikmenin ardından 25 Mart 2019 yılında ilk kazmanın vurulduğu projede önemli bir aşamaya gelinirken kamulaştırma sürecinde evinin yıkımına karşı çıkan, Kandıra GİOSB Yönetimi ile mahkemelik olan İstanbullu Mürsel Yaylalı, Kandıra GİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol tarafından ikna edildi ve şahsa parası ödendi. Dev projeyi 10 yıl devam eden mahkeme süreciyle geciktiren o binanın yıkılmasıyla birlikte Kandıra GİOSB önündeki son engel kaldırıldı.