Kanyon AVM'nin ziyaretçi sayısı yüzde 27 arttı!

Kanyon AVM'nin ziyaretçi sayısı yüzde 27 arttı!Kanyon'un Genel Müdürü Eriç, Kanyon'un İstanbul'a açık havada alışverişi benimseten ilk lokasyon olduğunu belirterek, bunun İstanbul ve Anadolu'daki pek çok AVM'ye de ilham verdiğini söyledi.


AVM'nin ziyaretçi sayısı yüzde 27 arttı. ECZACIBAŞI ve İş GYO ortaklığıyla 2006 Mayıs'ta hizmete açılan Kanyon, bu yıl 9. yaşını kutluyor. Kanyon Genel Müdürü Cem Eriç, düzenlenen basın toplantısında 9 yıldır popüler olmanın sırlarını ve önümüzdeki dönem projelerini anlattı. 


2015 HAREKETLİ GEÇİYOR 

Kanyon'un İstanbul'a açık havada alışveriş ve yaşamı benimseten ilk lokasyon olduğuna dikkat çeken Eriç, İstanbul ve Anadolu'da daha sonra açılan pek çok AVM'nin Kanyon u izlediğini ifade etti. Eriç, "Kanyon'da yaratılan ticaretin hacmi yaklaşık 500 milyon TL. Toplam ciro içinde, üç yılda (2012-14) Kanyon mağazalarının ortalama satış m2 verimliliği, aynı dönemdeki toplam enflasyon rakamının 20 puan üzerinde artış gösterdi. Kira gelirlerimizde de buna paralel bir artış gerçekleşti. Aynı dönemde misafir sayılarımız yüzde 27 arttı. Yılda 14 milyon misafir ağırlıyoruz" ifadelerini kullandı. Eriç, 2015 yılının Kanyon için çok hareketli geçeceğine de dikkat çekti. 


Günde 38 bin kişi geliyor 

Misafir sayısı günlük ortalama 38 bin kişi. Kanyon'da geçirilen ortalama süre; 2.5 saat. Mağaza sayısı 152. Toplam m2 içinde kategorilerin dağılımı; Moda-Alışveriş %58, Eğlence&Spor %20, Yeme-İçme %10. Tüketici Elektroniği %4, Gurme market %8. Amiral gemisi Harvey Nichols 7 bin 300 mz'lik alana sahip. Toplam çalışan sayısı 1.500. Cem Eriç/Akşam