Kapadokya'yı 4 ayda 656 bin turist ziyaret etti!

Kapadokya'yı 4 ayda 656 bin turist ziyaret etti!Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk dört aylık döneminde 656 bin turistin ziyaret ettiği bildirildiTürkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk dört aylık döneminde 656 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi.


Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa örenyeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentlerini bu yılın ilk dört aylık döneminde 656 bin 637 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.


Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini geçtiğimiz yılın aynı döneminde 615 bin 324 turist ziyaret etmişti.Kırıkhan Olay