Karabük'te 60 milyon liralık vurgun yapan müteahhite icra!

Karabük'te 60 milyon liralık vurgun yapan müteahhite icra! Karabük'te 60 milyon liralık vurgun yapan müteahhite icra!

Karabük'te bir müteahhit aynı daireyi birden fazla kişiye satarak ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandırarak kayıplara karıştı..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Karabük'te aynı daireyi birden fazla kişiye satarak ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandırarak kayıplara karışan müteahhitin mal varlığına icra işlemi başlatıldı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Aydınlıkevler Mahallesi'nde apartman inşaatı başlatan İbrahim E. topraktan daire satışına başlayıp, müşterilerden dairelerin parasını toplayarak kaçtı. İnşaat çalışmasını yarım bırakıp kaçan ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandıran müteahhit İbrahim E.'nin mal varlığına şikayetler üzerine icra işlemi başlatıldı. Kaçak müteahhitin yaklaşık 60 milyon lira vurgun yaptığı belirtiliyor.

ÜMİTSİZCE BEKLİYORLAR

Milyonlarca lirayla ortadan kaybolan müteahhit, birçok insanın mağdur olmasına neden oldu. Paralarını kaptıran ve ev hayalleri suya düşen vatandaşlar ise her gün inşaat temellerinin kazıldığı ve tamamlanmamış arsa alanlarında ümitsizce beklemeye başladı. Mağdurlardan Musa K., 4 katlı apartmanın çatısına çıkarak mağduriyetini anlatmak istedi. Çevredekilerin haber vermesiyle bölgeye polis ve sağlık ekipleri geldi.

Polis Musa K.'yı ikna etmeye çalışırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merpenle Musa K.'ya yaklaşarak ikna etmeye çalıştı. Herhangi bir atlama ihtimaline karşı branda açan itfaiye ekiplerine vatandaşlar da yardım etti. Vali gelmeden aşağıya inmeyeceğini söyleyen Musa K. polisin yaklaşık 1 saat süren ikna çabası sonucu aşağıya indirildi.

Her gün İbrahim E.'nin Aydınlıkevler Mahallesi'nde başlatmış olup yarım bıraktığı inşaatın önünde bekleyen mağdur vatandaşlar, yetkililerden bir an önce müteahhite ulaşmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

 

pus