Karaderili'den Türkiye'nin kongre oteli!

Karaderili'den Türkiye'nin kongre oteli! Karaderili'den Türkiye'nin kongre oteli!

Karaderili Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Tevfik Talas, 3 bin 500 metrekare alan üzerine aynı anda 3 bin kişilik kongre ve toplantıların gerçekleştirilebileceği salon yaptıklarını söyleyerek, ''Türkiye'nin kongre oteli olmaya adayız" diye konuştu.

Karaderili Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Tevfik Talas, yaptıkları yatırımlarla iş dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu kongre ve seminer alanlarını da hizmete sokacaklarını söyledi. İstanbul'a bir saatlik mesafede bu kadar büyük bir termal otelin olmadığını söyleyen Talas, "Aynı anda 3 bin kişinin katıldığı seminerler başka ülkelere gidiyor. Biz bu yatırımla hem uluslararası hem de İstanbul’da seminer ve kongre yapmak isteyenlerin mekân sorununu çözüyoruz. 3 bin 500 metrekare alan üzerine aynı anda 3 bin kişilik kongre ve toplantıların yapılabileceği salonumuzu yapıyoruz. Türkiye'nin kongre oteli olmaya adayız. Bu salon, aynı zamanda 4'e bölünüp daha küçük gruplara hitap edebilecek seviyelere gelebiliyor. Bunun haricinde 8 tane daha toplantı salonumuz var, her biri 90 metrekare. İçerisinde banket ofis, vestiyer ve basın odası, çeviri odaları olacak. Havuz başında bin 500 kişilik akşam yemeği verebileceğiz. Bu salonlarla kurumsal firmaları termal su ile buluşturup profesyonel hizmet vereceğiz. Böylelikle Yalova turizminde en büyük sorun olan hafta içi boş kapasite durumu bitecek" şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, 22 yıllık otelcilik tecrübeleri ile yola çıktıklarını kaydeden Tevfik Talas, alova'nın en büyük ihtiyacı olan toplantı ve kongre salon açığını da bu yatırımla kapattıklarını ve ikinci-üçüncü etapları olan resort kısmının yüzde 80 seviyesinde tamamlandığını kaydetti.

Projenin bitmesi ile Yalova'dan en az 500 kişiye daha istihdam sağlanacağını kaydeden Talas, şu anda çalışan sayısının bin 100 kişi olduğunu ve tüm satın almaları da Yalova'dan yaparak bölge ekonomisine katkı sağladıklarını ifade etti. Talas, "Yalova'da yatırım yapmaya karar verdiğimizde herkes burun kıvırdı. Sonra bizim bu yatırımımızı görenler 'nasıl oraya yatırım yapmayı düşünemedik' diyor. Bizim yatırımımızdan sonra gayrimenkul ve arsa değerleri de 4 yıl içinde yüzde 500 arttı. Diğer illere termal yatırım yapanlar için övünerek şunu söyleyebilirim; termalin başkenti; Yalova'nın Termal ilçesidir" dedi.

Yalova'yı en fazla 5 yıl sonra "turizm cenneti" olarak gördüğünü, bunun için profesyonel turizm yatırımcılarını Yalova'ya beklediklerini açıklayan  Talas, "Bizim gibi yatırımcılar geldikçe, 5 yıldızlı tesisler açıldıkça Yalova kazanacak. Büyük bir destinasyon olacak. Yalova için sürekli daha ne yapabiliriz, ne katabiliriz diye düşünüyorum. 10 yıl sonra 1 milyon turist ağırlayacak duruma gelebiliriz. Antalya'yı kendimize rakip alıyoruz" diye konuştu.