Karmod Prefabrik Filistin'de hazır konut kurdu!

Karmod Prefabrik Filistin'de hazır konut kurdu! Karmod Prefabrik Filistin'de hazır konut kurdu!

Karmod Prefabrik, Filistin'in Batı Şeria bölgesinde yer alan Ramallah'ta 4 hazır konut kurdu.


Karmod Filistin'in Batı Şeria bölgesinde yer alan Ramallah şehrinde hazır konut inşa etti. Klasik betonarme yöntemi ile inşaat imkanlarının güç olduğu Filistin'de, demonte üretimli evlerin konut sorununa önemli çözüm getireceği söyleniyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Karmod Dış Ticaret Müdürü Taner Öztürk, Ramallah'ta aynı semtte dört konut kurduklarını dile getirerek, evlerin kurulum kolaylığı dolayısıyla ülkede tercih edileceğini vurguladı. Öztürk, şunları kaydetti:

"Demir, çimento gibi temel inşaat malzeme fiyatları İsrail tekeli ve kısıtlamaları nedeniyle bölgede çok yüksek fiyatlara tedarik edilebiliyor. Karmod evlerini duvar blokları, çatısı, kapı ve pencereleri, elektrik su tesisat ve armatürlerine varıncaya kadar Türkiye'den gönderiyoruz. Ekiplerimiz yerinde kurulumla evi kısa sürede kullanıma hazır teslim ediyor. Ramallah'ta inşa ettiğimiz evler 87 metrekarelik olup, bir evi 3 günde kuruyoruz. Boyası ve diğer çevre işlemleriyle en fazla bir haftada oturulabilir hale geliyor. Duvar panelleri ve özel çatı sistemiyle yüksek izolasyona sahip yapılarımız kaynaksız vidalı ve geçmeli üretim sistemi ile hazırlandığından uzun yıllar güvenle kullanılabilecek kalıcı konut sınıfında yer almaktadır."