19 / 08 / 2022

Karmod Tuzla fabrikasını 2019'da açacak!

Karmod Tuzla fabrikasını 2019'da açacak!

Karmod, Tuzla'nın Orhanlı bölgesinde inşa ettiği yeni fabrikasını 2019 yılının Mart ayında açmayı planlıyor. Firma, üretimini yüzde 60 artıracağını açıkladı.Hızlı kurulumlu yapılarıyla dikkat çeken Karmod, Tuzla'nın Orhanlı bölgesinde yeni bir fabrika inşa ediyor. Karmod Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, yeni fabrika binasının ilk etabını Mart 2019'da açacaklarını söyledi.

Memleket Gazetesi'nde yer alan habere göre, fabrika inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Çankaya, inşaatı süren tesiste, şirketin satış ve üretim ekipleri ile bir araya geldi.

21 bin metrekare üretim alanına sahip yeni fabrika binasın sona gelindiğini açıklayan Çankaya, yeni üretim tesisiyle ihracatı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Çankaya, "Bu tesis, Karmod tarihindeki beşinci üretim tesisi olacak. 1986'da atölye tarzında üretim yaptığımız ilk binamız konut alanında yer aldığından bugün bulunmuyor. Mevcut 3 tesisimizde üretim devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında sektörümüzde edindiğimiz tecrübeyi üretim alanlarında da elde ettiğimizi düşünüyorum. Tecrübelerimizi yeni binamızın yapımında en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Zaman zaman yaşamış olduğumuz üretim alanı sorunlarını yeni tesiste sıfıra yakın minimize ettik diyebiliriz. Üretimimizi en az yüzde 60 yükselteceğiz. Yeni fabrika yatırımımızla üretim ve ihracatımızı artırıp cari açığın azaltılmasına destek olarak ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.