Kartepe'deki Sağlık Kent projesi iptal edildi!

Kartepe'deki Sağlık Kent projesi iptal edildi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde Kartepe'de sağlıkçılar için inşa etmeyi taahhüt ettiği 502 konutluk sağlık kent projesinin ihalesini iptal etti.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık maliyeti 140 milyon 749 bin 453 TL 33 kuruş olarak ilan edilen Kartepe'deki Sağlık Kent Konutları projesi, yaklaşık maliyetin üzerinde olduğu için Büyükşehir İhale Komisyonunca iptal edildi.

Özgür Kocaeli'de yer alan habere göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kovid-19 dönemi boyunca üstün bir performans gösteren sağlıkçılara jest yapmak amacıyla Kartepe’de 502 daire inşa etmeyi taahhüt etti. 758 başvuru yapılan Sağlık Kent Konutları için 27 Ekim tarihinde kura çekilişi yapıldı. 23 Kasım tarihinde de maliyeti 140 milyon 749 bin Türk Lirası olan evler için ihale yapıldı.

Kartepe deki Sağlık Kent projesi iptal edildi!

İPTAL EDİLEN İHALEYE VERİLEN TEKLİFLER

İhalede Haldız İnşaat tarafından 192 milyon 750 bin TL, Yavuz Dekorasyon İnşaat Limited Şirketi tarafından ise 200 milyon TL teklif verildi. İhale komisyonunca gerçekleştirilen değerlendirmenin ardından ihalenin iptal edilmesine karar verildi. İhale komisyonun açıkladığı iptal gerekçesinde ise, “Geçerli tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması nedeniyle iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi. Kocaeli Belediyesi yeni ihale için yeni bir tarih açıklamadı.

36 METREKARE ALANDA YAPILACAK OLAN SAĞLIK KENT

Kartepe Kent Meydanı’da bulunan, 36 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan Sağlık Kent Konutları’nın 12 bin 500 metrekaresi binadan, 8 bin 500 metrekaresi yeşil alan ile sosyal alanlardan, 15 bin metrekaresi ise yollardan meydana gelecek. Planlamaya göre 52 adet 1 oda 1 salon, 350 adet 2+1, 100 adet 3+1 konut yer alıyor.

Kocaeli SağlıkKent Konutları'nın ihalesi yapıldı!