Kaş Marina'nın doluluk oranı arttı!

Kaş Marina'nın doluluk oranı arttı!

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde yaklaşık 4 yıl önce hizmete giren Kaş Marina'nın doluluk oranı her yıl artıyor. Çoğunlukla yabancı yatçıların tercih ettiği marina sayesinde ilçe ekonomisine de katkı sağlanıyor.


Kaş'ta 2011 yılında hizmete giren ve Setur- MakYol ortaklığı tarafından işletilen Kaş Marina, ilçedeki ekonomik yaşamın canlanmasına önemli katkılar sağlıyor. 200 bin metrekarelik alanda hizmet veren Kaş Marina, Doğu Akdeniz'in en önemli yat limanı olma yolunda ilerliyor. 472 yat bağlama kapasitesine sahip Kaş Marina, şu anda yüzde 70'i Alman, Fransız, İngiliz, İtalyan ve ABD'lilere ait yabancı 400 yata hizmet veriyor. Yılda yaklaşık 2 bin yat tarafından ziyaret edilen Kaş Marina'da karaya çekilen yatların da bakım ve onarımı yapılıyor. 120 kişiye iş olanağı sağlayan marinaya yatını bağlayan yabancılar ilçe merkezinde kiraladıkları evler sayesinde ilçe ekonomisine de katkı sağlıyor. Türkiye'deki 45 marina içinde önemli bir durak noktası olan Kaş Marina'nın 1 yıl içinde yüzde 100 doluluğa ulaşması bekleniyor. Kaş Marina Müdürü Tuncay Özses, "2011 yazında faaliyete geçen Kaş Marina konumu ve verdiği hizmetlerle sektörde yerini aldı. 2015 yılında hedefimiz yüzde 100 doluluk oranına ulaşmak, servis kalitemizi korumak, hatta artırmak olacaktır. Toplam 400 yerli ve yabancı yata ev sahipliği yapan marinamızda yeni sezon hazırlıkları hızla devam ediyor. Bölgeye istihdam sağlaması ve ekonomik yaşama katkısıyla Kaş Marina, Doğu Akdeniz rotasının önemli bir uğrak yeri olmuştur" dedi. 
4 yıldır Kaş Marina'ya yatını bağladığını söyleyen Polonyalı Andrey Egorov, "Kaş Marina bana göre Akdeniz'in en güzel marinası. Denizin suyu ayna gibi temiz. Çalışanların verdiği hizmet çok iyi. Kaş Marina'yı dünyadaki tüm yatçılara tavsiye diyorum" diye konuştu. Zamanının büyük bölümünü Kaş Marina'da geçiren Fransız Daniel Contineau da "Marina çalışanları çok candan. Marina konum olarak da inanılmaz güzel ve korunaklı. Yelken ve değişik deniz sporları yapmak için çok uygun. Çevre ve denizin suyu çok temiz. Balıkları ve kaplumbağaları görebiliyorsunuz" şeklinde konuştu.Antalya Akdeniz Güncel