Kayseri Büyükşehir projeleri tek tek ele alındı!

Kayseri Büyükşehir projeleri tek tek ele alındı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin projeleriyle ilgili çok önemli bir toplantı yaptı. 


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin projelerini koronavirüs engeline rağmen yakından izliyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre Başkan Büyükkılıç, bu amaçla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile uzun ve verimli bir toplantı yaptı. Telekonferans sistemiyle gerçekleştirilen toplantıya Bakan Kurum ve Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra  TOKİ  Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Genel Müdürler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, genel sekreter yardımcıları ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı da katılım gösterdi.

Toplantıda öncelikle koronavirüs salgınının önlenmesi için yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, koronavirüsün önlenmesi amacıyla Kayseri’de yapılan çalışmalarla ilgili sorular yöneltti ve bu konuda Bakanlıktan bir talebin olup olmadığını da sordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın deprem, çığ gibi felaketler sonrası yaptığı çalışmalara da atıfta bulunarak Bakanlığın zor günlerde fedakarca çalıştığını belirterek Bakan Kurum ve ekibine teşekkür etti. 


PROJELER TEK TEK ELE ALINDI


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Bakanlık bürokratları ile gerçekleştirilen toplantıda Kayseri’nin önemli projeleri tek tek görüşüldü. Telekonferansla gerçekleştirilen toplantıda Camii Kebir ve çevresinde yapılacak olan Sur İçi Kentsel Yenileme Projesi, Hava İkmal Millet Bahçesi, Keykubat Millet Bahçesi ve Sahabiye Projesi başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili tüm projeler masaya yatırıldı. Toplantıda projelerde gelinen nokta ve ihale hazırlıklarıyla ilgili değerlendirmeler de yapıldı.