Kayseri Dağbalı'ya TOKİ Konutları geliyor!

Kayseri Dağbalı'ya TOKİ Konutları geliyor! Kayseri Dağbalı'ya TOKİ Konutları geliyor!

Kayseri Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Camikebir ve Fevzi Çakmak Mahalleleri sınırlan İçinde yer alan Dağbalı Mevkiinde yapılacak Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Kayseri Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Camikebir ve Fevzi Çakmak Mahalleleri sınırlan İçinde yer alan Dağbalı Mevkiinde yapılacak Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 


Başkan Öztürk " Dağbalı'da yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm İçin, bölgedeki hak sahipleri İle yapılan görüşmelerde İstediğimiz sonucu almadık. Ama biz projeyi İptal etmedik. Bölgedeki belediye arazisine toplu konut yapacağız." dedi.

 

TOKİ Başkanlığı İle Ankara'da görüştüklerini belirten Başkan Öztürk, projenin İhale sürecinin başladığını belirterek sözlerine şöyle devam etti. "Projenin başlaması İçin ilk önce zemin etüdü ve aplikasyon çalışması yapılacak. Yaklaşık 5 ay sürecek olan bu çalışmalarının ardından 10. ayda kazmayı vurmuş olacağız. 1. Etap çalışmasında bir kaç özel mülkiyeti de projeye dahil edilerek 220 tane daire yapılacak. Bu dairelerden %10' u belediyemize ait olacak." diye konuştu. 


Yeni Akit Ek