Kayseri Kocasinan'da tapu işlemleri için yeni dönem! 

Kayseri Kocasinan'da tapu işlemleri için yeni dönem! 

Kocasinan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü ile sistemlerini entegre ederek, vatandaşlara tapu işlemlerinde kolaylık sağladı. 


Kocasinan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü ile sistemlerini entegre ederek vatandaşlara tapu işlemlerinde yeni dönemi hayata geçirdi. Sabah'tan Ali Altuntaş'ın haberine göre; vatandaşlar ilçe sınırları içerisinde bulunan gayrimenkulleri için belediyeye gelmeden internet üzerinden işlem yapabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, teknolojiyi hizmet sektöründe en hızlı ve verimli kullanabilmek amacıyla belediye hizmetlerinin akıllı sistemlere entegre edildiğini belirtti. Vatandaşların belediye ile olan işleriyle ilgili tüm hizmetlerin dijital ortamda gerçekleştirilmesi için her türlü teknolojik alt yapının bulunduğuna vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, "Teknoloji yenilikleri yakından takip ediyor ve uygulamaları hayata geçirerek vatandaşın hizmetine sunuyoruz.

Kayseri Kocasinan

Özellikle daha hızlı ve daha kaliteli belediyecilik hizmetlerini sunabilmek için teknolojik sistemlere yatırımlar yaparak, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Kocasinan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü işbirliğiyle vatandaşa daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için hayata geçirdiği uygulamayla vatandaşlara tapuda büyük kolaylıklar sağlıyor. Tapu Sicil Müdürlüğü ile sistemi entegre eden Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, ilçe sınırları içinde bulunan taşınmazlara ait beyan değeri olan ve vergi borcu olmayan vatandaşların belediyeye gelmesine gerek kalmayacak. Uygulama sayesinde vatandaşlar, işlemlerini daha hızlı ve zaman kaybı yaşamadan yapabilecek. Beyan değeri olmayan veya vergi borcu bulunan mükellefler ise Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

 
Kayseri Kocasinan kentsel dönüşümde son durum ne?