Kayseri Oruçreis'te dönüşüm başlıyor!

Kayseri Oruçreis'te dönüşüm başlıyor!Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelip, istek ve önerileri dinleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle Oruç Reis’i yenileyeceklerini ve Kayseri’ye yakışır bir mahalle inşa edeceklerini belirtti.


 

Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre, dur durak bilmeden çalışan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın bu seferki durağı Oruç Reis Mahallesi oldu. Mahalle sakinlerinin ilgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, mahalle sakinlerinin taleplerini de dinledi. Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşla her zaman iç içe olduklarını belirterek, “Mahallelere ziyaretlerimiz hem kaynaşmaya vesile oluyor hem de vatandaşlarımızın ve mahallelerimizin sorunlarıyla ilgili konularda istişare etmiş oluyoruz. Gittiğimiz yerlerde hizmetlerin vatandaşlarımızın nezdinde memnuniyet oluşturduğunu görüyoruz. Bu memnuniyetler bizim çalışma azmimizi, şevkimizi bir kat daha artıyor.” diye konuştu.

 

Oruç Reis Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Kayseri’ye yakışır bir mahalle inşa etmek için kentsel dönüşüm sürecini başlattık. Dönüşüm aşamalarının hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için vatandaşın rızasını gözetiyoruz. Bölge sakinleriyle birlikte mülkiyet sorununu çözersek hızlı bir şekilde değişimi sağlamış oluruz. İnşallah en kısa zamanda planlama sürecini tamamlayacağız. Dönüşüm aşaması tamamlandığında çocuklarımızın oynayabileceği, gençlerimizin verimli bir şekilde vakit geçirebileceği ve hanım kardeşlerimizin ise verimli zaman geçirebilecekleri sosyal tesisler yapacağız. Yeni çehresiyle birlikte burada her türlü sosyal donatılar olan bir bölge oluşturacağız.” dedi.

 

Vatandaşlar da Kocasinan Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden çok memnun olduklarını söyleyerek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.