07 / 07 / 2022

Kayseri Sahabiye kentsel dönüşümde ikinci etap yıkımları başladı!

Kayseri Sahabiye kentsel dönüşümde ikinci etap yıkımları başladı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye'de devam eden kentsel dönüşüm şantiye alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.Kayseri Sahabiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, devam eden çalışmaları inceledi. Çalışmalar hakkında açıklama yapan “Sahabiye’miz etap etap gelişiyor, güzelleşiyor. Hiçbir sıkıntı, aksama olmadan kentsel dönüşümümüz devam ediyor” dedi.

Bölgede devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarının ikinci etabında 3 blok, 500 konut, 40 daire ve dükkânlar inşa ediliyor. Çalışmalarda gelinen son aşamayı inceleyen Başkan Büyükkılıç’ın incelemesinde Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ile daire başkanları da hazır bulundu. 

Kayseri Sahabiye kentsel dönüşümde ikinci etap yıkımları başladı!

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üzere birinci etabın, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile anahtarları teslim edildi, hem dükkân hem de evlerin. Ağız tadıyla otursunlar. Süreç de çok şükür iyi getirdi. Vatandaşlarımızın da memnuniyeti de söz konusu oldu" dedi.

2022 sonbaharında teslim edilecek

Birinci etabın ikinci bölümü için teslimlerin 2022 yılı sonbaharında yapılmasının planlandığını söyleyen Büyükkılıç şu açıklamalarda bulundu.

Kayseri Sahabiye kentsel dönüşümde ikinci etap yıkımları başladı!

“Şimdi 1. Etabın 2. bölümüyle ilgili 3 blok halinde 500 konut, 40 tane dükkânı içeren projenin çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda 7. kattayız. Burada da temel aşaması tamamlandı. Otoparkıyla, katlarıyla 500 daire ve 40 dükkân böylece bu kısma ilave edilmiş olacak. Maksimum sonbahara, seneye okulların açılma dönemine teslim edeceğiz inşallah. Kazasız belasız hak sahiplerimizin buralara ağız tadıyla oturmasını temenni ediyoruz.”

İkinci etapta yıkımlar devam ediyor

Sahabiye Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde ikinci etap için yıkımların devam ettiğini söyleyen Büyükkılıç,Şu anda 80 tane eski yapının yıkılması söz konusu. Bunun 20 tanesi yıkıldı. Geriye kalanı da 1 ay içerisinde bitecek. Kalan 60 tane yapı da temizlendikten sonra oranın da süreci başlayacak. Orada da toplamda 560 tane konut söz konusu. Ayrıca iş yerleri söz konusu. Sahabiye’miz etap etap gelişiyor, güzelleşiyor. Hiçbir sıkıntı, aksama olmadan kentsel dönüşümümüz devam ediyor. Emeği geçenlere ve yüklenici firmalara teşekkür ediyorum. Hak sahiplerimiz ağız tadıyla otursun” şeklinde konuştu.

Kayseri Sahabiye'de kentsel dönüşüm projesi için yıkımlar başladı!