Kayseri Şeker Fabrikası enerjisini Yingli Solar panellerinden alacak!

Kayseri Şeker Fabrikası enerjisini Yingli Solar panellerinden alacak! Kayseri Şeker Fabrikası enerjisini Yingli Solar panellerinden alacak!

Kayseri Şeker Fabrikası’nın elektriğini Yingli Solar Türkiye ve İnform işbirliği ile hayata geçiyor. 500 kW enerji kapasitesine sahip santralin açılışını 28 Eylül Pazar günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız gerçekleştirecek.


Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Kayseri Şeker Fabrikası, enerji ihtiyacını Yingli Solar Türkiye ve İnform Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile geliştirilen proje kapsamında inşa edilen güneş enerjisi santrali ile karşılayacak. Güneş panelleri Yingli Solar Türkiye tarafından tedarik edilen ve Kayseri’deki ilk zemine monte proje olan santral, 500 kW kapasiteye sahip.Açılışı Bakan Yıldız yapacak


Kayseri Şeker Fabrikası güneş enerjisi santralinin açılışı 28 Eylül 2014, Pazar günü saat 10.00’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımlarıyla gerçekleşecek.


 


Projeyi en verimli şekilde tamamlamak için gereken güneş panellerini en hızlı şekilde tedarik ettiklerini belirten Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, şunları söyledi:


 


“Türk sanayinde lokomotif illerden biri olan Kayseri, güneş enerjisinin önemini bilen ve avantajlarını yaşayan bir şehir. Kayserili sanayiciler güneş enerjisi konusunda son dönemlerde oldukça duyarlı. Kayseri Şeker Fabrikası da örnek bir proje olmaya aday. Kayseri’de gerçekleştirilen GES projesinde Yingli Solar’ın dünya tarafından kalitesi ve verimliliği onaylanmış panellerimizi kullandık. Projede 2000 adet 250 W yüksek verimlilik sağlayan Yingli Solar paneli yer aldı.”