Kayseri Seyrani kentsel dönüşümle modern görünüme kavuşuyor!

Kayseri Seyrani kentsel dönüşümle modern görünüme kavuşuyor!


Kayseri Kocasinan'a bağlı Seyrani'de hayata geçen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında eski binaların yıkımı devam ediyor. Bölgeye modern binalar inşa ediliyor. 


Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Seyrani'de kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kocasinan Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle eski binaların yıkımı sürerken bir yandan da daha modern bir yapılaşmayla taçlandırılan Seyrani’ de; yeni inşa edilecek olan 4 ana aksın alanını ile çevre düzenlemesinde inceleme gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla vatandaşların bu kışı, huzurlu bir şekilde sıcak yuvalarında geçireceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Seyrani’ ye yeni bir çehre, Kayseri’ye ise yepyeni bir bölge kazandırdıklarını vurguladı.

Kayseri Seyrani kentsel dönüşümle modern görünüme kavuşuyor!

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden biri olan Seyrani Mahallesi’nde yeni inşa edilecek olan 4 ana aksı ile dönüşüm alanını kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmalarda son durumu hakkında bilgi aldı. Dönüşüm projeleri ile sakinlerin daha güzel ve daha konforlu yerlerde yaşamaları için durmadan çalıştıklarına vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, “Seyrani Mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Dönüşümle birlikte imarsız yapılar yıkılarak, yerine modern binalarla taçlandırılıyor. Bir yandan ise yeni yapılan binaların oluşturmuş olduğu çevreye ihtiyaç olan park yapımı, yol ve diğer donatıları hızlı bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz.  Özellikle yılsonu dolayısıyla tamamlanmış binaların teslimiyle hemşehrilerim, bu kışı huzurlu bir şekilde sıcak yuvalarında geçirmeleri için çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bölgemizde dönüşüm çalışmaları devam ettiği için bölgenin tamamında çalışmaları yerine getiremesek de bitmiş binaların çevresini yerinde tespit ediyoruz.  Planladığımız şekilde 4 ana aksın yollarını açacağız. Hemşehrilerim, bu 4 ana aksın açılmasıyla huzurlu bir şekilde daha konforlu ortamda yaşayabilecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Seyrani’ ye yeni bir çehre ve şehrimize yepyeni bir bölge kazandırmış olacağız” dedi. 

Başkan Çolakbayrakdar,  sözlerini “İnsanların mutlu olarak yaşayabileceği bir Kocasinan’ı hazırlamak için gayret ediyor ve yoğun çaba gösteriyoruz” diyerek tamamladı.

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!