Çukurova Balkon

Kayseri'nin mega projeleri tam gaz!

Kayseri'nin mega projeleri tam gaz! Kayseri'nin mega projeleri tam gaz!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi başta ulaşım alanındakiler olmak üzere her alanda mega projelerine hız kesmeden devam ediyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Osman Kavuncu Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na iki önemli katlı kavşak inşa ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Eren Yıldırım Bulvarı ve Osman Kavuncu Bulvarı kesişimindeki Şehir Terminali kavşağına yapılmakta olan Osman Kavuncu Katlı Kavşağı’nda, Osman Kavuncu Bulvarı güzergahındaki araç trafiği alttan, Belsin-Şehir Hastanesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi güzergahında yapılacak olan raylı sistem hattı ve araç trafiği de zeminden geçecek. Hemzemin kavşak düzenlemesi raylı sistem hattı dolayısıyla hamburger kavşak modeli biçiminde planlandı. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri katlı kavşağın yapımı için öncelikle yan yol çalışmalarına başladı. Diğer katlı kavşak çalışmalarında olduğu gibi Şehir Terminali Kavşağı’nda da trafik akışının etkilenmemesi amacıyla yan yollar açılıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren trafik akışı yan yollardan verilecek ve kazı çalışmalarına da başlanacak. Şehir Terminali önündeki katlı kavşak projesi dahilinde, alt geçit 125 metre boyunda, 23 metre eninde yapılacak ve 2 bin 875 metrekare kapalı alanı bulunacak. Projenin rampa uzunlukları ise yaklaşık 180 metre olacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve Bekir Yıldız Bulvarı kesişimine de katlı kavşak inşa edecek. Katlı kavşağın inşaatına önümüzdeki hafta yan yolların açılmasıyla başlanacak. Katlı kavşak 3 yapraklı yonca modeliyle hayata geçirilecek. Mevcuttaki taşkın kanalı geçişi dolayısıyla, Bekir Yıldız Bulvarı üst geçit, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ise hemzemin olarak planlandı. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde hayata geçirilmesi planlanan Raylı Sistem geçişi dolayısıyla da bu kavşağın hemzemin bölümünde raylı sistem istasyonu bulunacak.